Terén
Pole performativního umění

Na jeden nádech / VODA

Ne 22. 10. 2023, 10:00
TJ Tesla

Série workshopů a událostí je inspirována světem synchronizovaného plavání, který je s TJ Tesla na Lesné nerozlučně spjat. Prostřednictvím tří workshopů se zaměříme na průzkum těla, vody i dechu a jejich vzájemných souvztažností. Společné zkušenosti se stanou tvůrčí hmotou pro performativní událost, pozměněný zážitek ve vodě, na suchu, v architektuře se střechou jako vlna.

Druhé setkání je zacíleno na VODU z různých perspektiv. Jak na pobyt v ní, tak na její schopnost deformace čehokoliv, co do ní vložíme. Jde o vizuální proměnu těla, objektu, videa pod vodou, a také o zvuk, který se ve vodě chová jinak. Akvabely absolvují tréninky ve velice hlučném prostředí, protože vždy trénuje několik skupin najednou a každá potřebuje svůj zdroj zvuku. Rády bychom proto vyzkoušely používání podvodních sluchátek nebo reproduktoru. Samozřejmě zásadní vliv na vnímání má míra našeho ponoření do vody. To nás dovedlo k otázce po kostýmu, s nímž do vody vstupujeme. Proto chceme spolu s účastníky a účastnicemi vyzkoušet různé varianty nadnášení a společně navrhnout jednoduché kostýmy, které bude možné použít ve společném performativním aktu.

Termíny workshopů:
14/10, 9:30–17:00 tělo
22/10, 9:30–17:00 voda
28/10, 9:30–17:00 dech

Více o celém projektu najdete na jasuteren.cz

❓ Chcete se zapojit? (s velkou radostí vás uvítáme na všech třech dílnách i závěrečných událostech, ale zúčastnit je možné i pouze jednoho z workshopů). Přihlašte skrze tento jednoduchý formulář.

Autorky: Eliška Říhová a Šárka Zahálková

Performeři a performerky: Lenka Nahodilová, Matěj Šíma, účastníci a účastnice workshopů Na jeden nádech: Zdeňka Obalilová, Hugo Kuhl, Luisa Habrová, akvabely i "odchovankyně" TJ TESLA – olympionička Alžběta Dufková (Lukášová), účastnice mistrovství světa a Evropy Sabina Langerová, Eliška Skácalová
Zvuková spolupráce: Michal Kindernay, Pavel Boika
Kamera, střih: David Mišťúrik, Aňa Babjárová

Děkujeme TJ TESLA za spolupráci a poskytnutí prostor. A také Vzdělávacímu a kulturnímu centru Broumov, které poskytlo autorkám rezidenci.

Projekt je uskutečňovaný za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Facebook událost

22/10/2023, TJ Tesla