Terén
Pole performativního umění

Na jeden nádech / DECH

So 28. 10. 2023, 10:00
TJ Tesla
Vstup volný

Série workshopů a událostí je inspirována světem synchronizovaného plavání, který je s TJ Tesla na Lesné nerozlučně spjat. Prostřednictvím tří workshopů se zaměříme na průzkum těla, vody i dechu a jejich vzájemných souvztažností. Společné zkušenosti se stanou tvůrčí hmotou pro performativní událost, pozměněný zážitek ve vodě, na suchu, v architektuře se střechou jako vlna.

Poslední setkání má jako své hlavní téma DECH. Chceme hledat a zkoušet aktivity, jejichž výsledek právě na dechu závisí. Může to být například zpěv, hraní na dechový nástroj, nafukování balónku, dýchání z úst do úst a samozřejmě figury, které provádějí akvabely. Zajímá nás rozdíl mezi dýcháním jako nevědomým procesem a dýcháním, které zásadně ovlivňuje danou akci. Zároveň je dech používán v nejrůznějších metaforách (nabrat druhý dech, dýchl na mě genius loci atd.), které bychom zkusili vizuálně zpracovat.

Termíny workshopů:
14/10, 9:30–17:00 tělo
22/10, 9:30–17:00 voda
28/10, 9:30–17:00 dech

Více o celém projektu najdete na jasuteren.cz

❓ Chcete se zapojit? (s velkou radostí vás uvítáme na všech třech dílnách i závěrečných událostech, ale zúčastnit je možné i pouze jednoho z workshopů). Přihlašte skrze tento jednoduchý formulář.

Facebook událost

28/10/2023, TJ Tesla