Terén
Pole performativního umění

Na jeden nádech / TĚLO

So 14. 10. 2023, 10:00
TJ Tesla

Série workshopů a událostí je inspirována světem synchronizovaného plavání, který je s TJ Tesla na Lesné nerozlučně spjat. Prostřednictvím tří workshopů se zaměříme na průzkum těla, vody i dechu a jejich vzájemných souvztažností. Společné zkušenosti se stanou tvůrčí hmotou pro performativní událost, pozměněný zážitek ve vodě, na suchu, v architektuře se střechou jako vlna.

První z workshopů se zaměří na TĚLO v nejširším slova smyslu. Zajímá nás jak tělesná proměna, kterou akvabely procházejí, jakým způsobem je od dětství jejich tělo formováno pravidelným plaváním a které svaly jsou pro ně nejdůležitější. Zajímá nás naše tělo například při pohybu ve vodě. V obecné definici je tělo hlavní a nejpodstatnější součástí jakéhokoliv nástroje, přičemž v synchronizovaném plavání jde o to, vytvořit iluzi jednoho propojeného těla. Rády bychom se tedy zaměřily i na praktickou otázku synchronizace rozmanitých, sobě si nepodobných těl účastníků workshopu.

Termíny workshopů:
14/10, 9:30–17:00 tělo
22/10, 9:30–17:00 voda
28/10, 9:30–17:00 dech

Více o celém projektu najdete na jasuteren.cz

❓ Chcete se zapojit? (s velkou radostí vás uvítáme na všech třech dílnách i závěrečných událostech, ale zúčastnit je možné i pouze jednoho z workshopů). Přihlašte skrze tento jednoduchý formulář.

Autorky: Eliška Říhová a Šárka Zahálková

Performeři a performerky: Lenka Nahodilová, Matěj Šíma, účastníci a účastnice workshopů Na jeden nádech: Zdeňka Obalilová, Hugo Kuhl, Luisa Habrová, akvabely i "odchovankyně" TJ TESLA – olympionička Alžběta Dufková (Lukášová), účastnice mistrovství světa a Evropy Sabina Langerová, Eliška Skácalová
Zvuková spolupráce: Michal Kindernay, Pavel Boika
Kamera, střih: David Mišťúrik, Aňa Babjárová

Děkujeme TJ TESLA za spolupráci a poskytnutí prostor. A také Vzdělávacímu a kulturnímu centru Broumov, které poskytlo autorkám rezidenci.

Projekt je uskutečňovaný za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Facebook událost

14/10/2023, TJ Tesla