Terén
Pole performativního umění

Rickey Mouse Fun House

St 24. 11. 2021, 19:30
Sklepní scéna CED

Koncertní performance. Smelly Free Cheese Jazz. Pasi Mäkelä a hosté.

Bláznivě satirický komediální večer s vyhořelým myším komikem v nadživotní velikosti a jeho hlodavými společníky. RMFH nám tentokrát představí zábavné politické shromáždění pro Kocoura Maowa, vůdce nové éry individuálního kočičího komunismu. Večer provázený cukavou hudbou vymykající se žánrovým mantinelům a plný podivně naučných vystoupení nabízí kritický a orgasmický umělecký zážitek prosycený tmavým světlem. Rickey Mouse Fun House žongluje s politickou korektností, překračuje hranice vkusu a oživuje pradávné umění undergroundu.

Bez jazykových bariér.

Účinkují: Pasi Mäkelä, Petr Vrba, Tomas Vtipil, Klára Pudláková, Martin Debřička, Elia Morretti, Keya Singh, Roland Rauschmeier, etc.

Pasi Mäkelä (nar. 1975) je finský konceptuální umělec, performer, choreograf a hudebník částečně žijící v Praze. Jeho performance jsou z velké části založeny na butó, japonském avangardním tanci, který se objevuje začátkem 60. let. Butó je známý svým extrémní fyzickým přístupem k tanečnímu projevu. Pasi vyvinul finskou verzi tance butó. Během posledních let se spolupodílel aktivně na mnoha různorodých představeních a hudebních projektech ve Finsku, v Čechách, Německu a Rakousku.

Projekt vznikl za podpory: Hlavní město Praha, Asociace Mlok, Cirkus Maximus a MKČR.

Facebook událost

21/11, 50 minut