Terén
Pole performativního umění

Psaní dopisů běloruským politickým vězňům

Pá 15. 3. 2024, 20:45
Sklepní scéna CED

Psaní dopisů běloruským politickým vězňům – doprovodný program k představení Jedu do Magadanu, které poběhne na Sklepní scéně od 19:30.

K datu 29. února 2024 bylo v běloruských věznicích 1402 vězňů a vězeňkyň, kteří jsou považováni za nespravedlivě vězněné (prisoners.spring96.org/en). Jsou mezi nimi blogerky, podnikatelé, aktivistky a další obyčejní lidé, kteří měli potřebu vyjádřit jakýmkoliv způsobem svůj nesouhlas se současným běloruským režimem. Věznění čelí mnohdy absurdním obviněním, které režim využívá k zastrašení a umlčení dalších odpůrců.

Ve věznicích jsou zadržení úmyslně udržováni v izolaci od okolního světa – kontakt s rodinou je jim odpírán a advokáta si často nemohou dovolit. Každý dopis či pohlednice, které se k nim přes zdi věznic dostanou, proto nabízí malou, nýbrž cennou psychickou podporu a kontakt se vzdalující se realitou.

Přijďte s námi vyjádřit nespravedlivě vězněným v Bělorusku podporu. V době, kdy to vypadá, jako by se na jejich boj zapomnělo, to potřebují víc než kdy dřív. Veškeré materiály potřebné k psaní a odeslání dopisů do Běloruska zajistí organizátoři.

K vidění bude také výstava Všichni jsme teroristé přibližující osudy několika běloruských politických vězňů a vězenkyň.

15/3/2024, 20:45
Sklepní scéna CED

Doprovodný program k představení Jedu do Magadanu, které probíhá na Sklepní scéně CED od 19:30.