Terén
Pole performativního umění

NOCZ quartet & Tomáš Vtípil

Ne 5. 2. 2023, 19:30
Sklepní scéna CED

Terén zve na jazzový večer na Sklepní scéně, který proběhne v podání kvartetu NOCZ & hudebníka Tomáše Vtípila.

Hudebníci z avant-garde jazzové norsko-české formace NOCZ a brněnský performer a výrobce hluku Tomáš Vtípil se potkali na společném pódiu již několikrát. V rámci jednoho večera můžete zažít samostatný koncert Vtípila, kvarteta NOCZ i jejich společné vystoupení.

Didrik Ingvaldsen – trubka
Radim Hanousek – saxofony
Marian Friedl – kontrabas
Jan Chalupa – bicí
& Tomáš Vtípil – elektronika, housle

Lídrem této norsko‐české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen. Působí současně na jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku, má za sebou vydání dvou desítek alb s autorskou hudbou, je autorem mnoha kompozic pro nejrůznější ansámbly od duet po symfonický orchestr. Původem norský bubeník Dag Magnus Narvesen žije v Berlíně, kde je lídrem vlastního oktetu a kromě dalších hudebních aktivit zde spolupracuje s legendou evropské jazzové avantgardy Alexanderem Von Schlippenbachem. Brněnský saxofonista Radim Hanousek je členem řady jazzových formací, ale věnuje se také soudobé hudbě ve vlastním autorském projektu Dust in the Groove. Kontrabasista Marian Friedl je vedle svých jazzových aktivit znám také z prostředí moravské world music (za své album Beránci a vlci získal hudební cenu Anděl 2017).

NOCZ quartet existuje již od roku 2009, vydal 4 alba (druhé z nich s Ivou Bittovou), koncertoval po celé České republice a v řadě zemí Evropy (Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Velká Británie, Norsko). Na poslední album Sailor on dry Land (Hevhetia 2019) přizvalo kvarteto experimentální pěvecký sbor. Inspirací ke vzniku tohoto alba byla Didriku Ingvaldsenovi poezie španělského surrealistického básníka Rafaela Albertiho (1902-1999).

www.nocz.eu
www.facebook.com/nocz.eu

Tomáš Vtípil je výrobcem hluku, skladatelem filmové a scénické hudby a performerem. Často spolupracuje s nejrůznějšími hudebními uskupeními napříč hudebními žánry (DG 307, Urband, [che]). S platformou Terén spolupracoval již na několika projektech – vytvořil hudbu k představení Vyplním šaty své tělem svým Jána Sedala a společně s finským perfomerem Pasim Mäkelä se podílel na performancích Rickey Mouse Fun House a Black Piece.

www.vtipil.cz

5/2/2023
Sklepní scéna CED