Terén
Pole performativního umění

Luring Escape: Shared Respawn

So 14. 9. 2024, 17:00
Sklepní scéna Centra experimentálního divadla

Závěrečná událost série Luring Escape inspirovaná fenoménem Let´s Play. Komentované provedení únikovou hrou pro účastnice a účastníky The Experience a všechny, co rádi pozorují, hrají hry nebo sledují streamery.

Fenomén streamerství a komentování videoher v českém kontextu v performativní přednášce představí kurátor a teoretik Lumír Nykl s Jakubem Hájkem. Živý komentovaný přenos únikové hry rozšíří debata s hráčskou komunitou, účastnictvem The Experience a herními vývojáři a vývojářkami.

Završení série Luring Escape přidá k dosavadní zkušenosti diváctva společný zážitek živého provedení únikovou hrou a poukáže na to, co může přinášet propojení hraní her a hraní divadla.

17:00 [Ritornel]: český Let’s Play luštění xenoglyfů
18:00 živý Let’s Play + diskuze s hráčkami/hráči

[Ritornel]: český let’s play luštění xenoglyfů
Návykovou hratelností a precizní art direkcí dokázala sci-fi “bullet hell” plošinovka Returnal přes svou obtížnost zaujmout i mimo komunitu žánru roguelike, založeného na permanentní smrti, opakování a odemykání nových možností a cest. Společně pocítíme dopady toxického deště na skafandr protagonistky cyklického příběhu, budeme se prodírat vandermeerovsky přebujelou florou, zápolit se zmutovanou kyberfaunou, zkoumat zaniklou civilizaci i prožívat traumata, která zdánlivě zůstala doma na Zemi.

Hrají a komentují Lumír Nykl a Jakub Hájek.

Událost je součástí série Luring Escape:
10/6 Kompas – vernisáž
5–7/9 & 12–13/9 The Experience – úniková hra
14/9 Shared Respawn – živý Let’s Play

Autorstvo: Bernardeta Babáková, Kristýna Businská, Max Máslo
Spolupráce: Ateliér duchů, Lumír Nykl, Jakub Hájek