Terén
Pole performativního umění

Luring Escape: Kompas

Po 10. 6. 2024, 15:00
Studio CED

Interaktivní výstava pro děti i dospělé, kterou navrhl autorský tým Ateliér duchů (FaVU VUT). Proměnlivá kompozice deskových her v dočasné instalaci zahájí sérii událostí Luring Escape.

Interaktivní výstava Kompas pracuje s modulárními principy herních mechanik, které formou velkoformátových deskových her přenáší do prostoru. Základní premisou je zde vizuální záznam probíhající hry, a to formou kresby, lepení samolepek nebo pohybem stínu. Kompas: Stín představuje soustavu pohyblivých objektů, které tematicky reagují na fenomén únikových her. Stínohra je zde klíčem k hledání správné konstelace objektů, ve spojení s digitálním přenosem hry.

Kompas je dlouhodobým projektem autorského kolektivu Ateliér Duchů, který pracuje s tématem a možnostmi hry napříč médii. Současnou verzi pohyblivého Kompasu: Stín připravují Martin Modrý, Lucie Polášková a Vojtěch Vaněk.

Ateliér duchů je kolektiv sídlící v Brně. Je součástí prvního herního inkubátoru v České republice. Z pozice autorské skupiny realizuje projekty, ve kterých je na různých úrovních přítomné téma hry. Vychází z půdorysu dění v ateliéru Herních médií, FaVU VUT, kde vzájemně spolupracuje na vývoji digitálních a deskových her.

Událost je součástí série Luring Escape:
10/6 Kompas – vernisáž
5–7/9 & 12–13/9 The Experience – úniková hra
14/9 Shared Respawn – živý Let’s Play

Autorstvo: Bernardeta Babáková, Kristýna Businská, Max Máslo
Spolupráce: Ateliér duchů, Lumír Nykl, Jakub Hájek