Terén
Pole performativního umění

INSIDER: Odkrývání reality / 4+4 dny v pohybu / zrušeno

Pá 16. 10. 2020, 16:00

Performance byla zrušena.

Performance mezinárodního autorského kolektivu pod vedením Cristiny Maldonado na pomezí virtuální a fyzické reality pro jednoho diváka v rámci festivalu 4+4 dny pohybu v Praze.

"V každodenním životě nám technologie umožňují být zároveň na několika místech. Jsme ponořeni do neustálého dialogu s věcmi, procesy a lidmi, aniž by byli fyzicky přítomni. Běžně je bereme jako „virtuální bytí“ – jako by se jednalo o reprezentaci originálu, který existuje někde jinde. Tuto „kopii“ umísťujeme na škálu reality níže, protože nás nemůže plně ovlivnit. Nemůžeme se jí dotknout, a tedy nemůže být zcela považována za skutečnou.

Pro některé je virtuální svět místem, kde můžou dočasně uniknout před realitou, druzí se naopak obávají, že ji zcela nahradí. Pro nás neexistuje rozpor mezi virtuálním a skutečným světem – společně tvoří kontinuum smíšených realit. My se domníváme, že neustále provádíme složité manévry, abychom se zorientovali v přesahu těchto realit. Přizpůsobujeme se těmto technologickým nástavbám a soužijeme s nimi, utváří naše vnímání a vztah k druhým lidem.

Insider zkoumá otázku, jak tato směsice realit působí na naše těla a na naše vnímání přítomnosti. Volby každého diváka během performance vytvářejí specifický způsob zkoumání a prožívání předloženého světa." Insiders

Režie: Cristina Maldonado (Sistema Nacional de Creadores)
Tvůrci a účinkující: Cristina Maldonado, Eva Rosemarijn, Lea Kukovičič, Keya Singh
Performeři: Isabela Juchniewicz, Lamija Čehajić
Dramaturgická konzultace: Sodja Lotker
Antropologická a koncepční konzultace: Fernanda Eugenio
Technická podpora: Pascal Silondi
Výroba objektů: Isa Juchniewicz
3D tisk: William Holmes
Produkce: Lea Kukovičič, Cristina Maldonado, Keya Singh, Lamija Čehajić
Produkční manažer: Sona Borodáčová, Produced by Terén

Performance trvá 60 minut a odehrává se v angličtině.

S podporou Fondo Nacional para la Cultura y las Artes, Mexico. Projekt je součástí autorčiny série The Stranger Gets a Gifts. Speciální poděkování Maria Cavina, Jedefrau.org. Děkujeme výzkumné skupině a dobrovolníkům: Theresa Schrezenmeir, Lamija Cehajić, Ana Dinger, Liaman Khankishiyeva.

Performance trvá 60 minut a odehrává se v angličtině.

Peformance je v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu zdarma, je však nutné se předem zaregistrovat na přesný čas mezi 16 a 22 hodinu na mail: fourday@theatre.com.

režie: Cristina Maldonado
autoři a účinkující: Cristina Maldonado, Eva Rosemarijn, Lea Kukovičič, Keya Singh
dramaturgická konzultace: Sodja Lotker
antropologická a koncepční konzultace: Fernanda Eugenio
technická podpora: Pascal Silondi
vývojář aplikací: Jakub Krejčí
výroba objektů: Isa Juchniewicz
3D tisk: William Holmes