Terén
Pole performativního umění

Dům kultury a naděje

So 18. 6. 2022, 0:00

Co je to dobrý život? Jak nás naplňuje naše práce? Žijeme tam, kde přespáváme? Kolik znamená mít „dost“? Jednodenní participativní událost Dům kultury a naděje vzniká ve spolupráci HaDivadla a platformy Terén. Nabídne příležitost společného tvarování budoucnosti formou bojovky, trenažéru komunikace a symbolického divadelního soudu. Pod vedením moderátorů budeme kolektivně formulovat problémy i návrhy ke změně v oblastech jako je práce, místo k bydlení, vzdělávání, jídlo nebo finance. Je jiný svět možný?

Jednodenní participativní událost Dům kultury a naděje nabídne příležitost společného tvarování budoucnosti formou bojovky a trenažéru komunikace. Nejprve budeme ve skupinkách pod vedením moderátorů formulovat problémy i návrhy ke změně v oblastech jako je práce, místo k bydlení, vzdělávání, jídlo nebo finance. Společná diskuze pak povede ke konfrontaci v simulovaném symbolickém soudu pracujícím s divadelními prostředky, kdy se budou hlediska a možnosti proměňovat v potenciální manifest dobrého života. Ideální formou účasti je plné aktivní zapojení. Na závěr dne zveme všechny na procházku Brnem, při které budeme číst v urbánním prostoru a zamýšlet se, nakolik naše bezprostřední okolí dokáže tvořit podmínky pro dobré žití. Den zakončí společná večeře.

Událost je společným projektem HaDivadla a platformy Terén, navazující na mezioborový program akce Dům kultury a únavy (2021).

Kurátory letošního ročníku s názvem Den kultury a naděje jsou audiovizuální umělkyně a aktivistka Katarína Gatialová a Adam Čajka, lektor metody nenásilné komunikace a člen nerůstové sekce organizace NaZemi.

Na celodenní program workshopové konference máme progresivní účastnický poplatek. Je na každém, jakou částku si může dovolit zaplatit. Možnosti jsou 150 Kč, 350 Kč či 750 Kč. Instrukce k platbě zašleme po uzávěrce přihlášek – bude možnost zaplatit online nebo na pokladně HaDivadla. Vstupné na divadelní soud v roli pozorovatele je 100 Kč, vstupenky volně v prodeji v GoOutu nebo na pokladně divadla.

Facebook událost

18/6/2022
HaDivadlo