Terén
Pole performativního umění

Sbírka žmolků

Premiéra 22/10/2021

PLATO, Ostrava

Sbírka žmolků Ondřeje Vavrečky a Michala Cába je nekonečný „film“ vytvořený za pomoci diaprojektoru s karuselem a čtyř nezávislých zasmyčkovaných zdrojů zvuku. Diapozitivy jsou průhledné a nesou na sobě sbírku žmolků, kterou autor za posledních pár let nasbíral ze svetrů, pupíků, ze zametání podlah a rohů šuplíků. A zvuk jsou žmolky slov, které je třeba napsat, aby se člověk zbavil drobků v hlavě. Je to tedy „film“ hygienický.

Ondřej Vavrečka je filmař, hudebník a výtvarník. K pohledu na svět a k životu v něm používá transverzální mýtopoetické postupy. Mísí vážné s humorným, všední s posvátným, vysoké s nízkým. Vyučuje na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění.

Michal Cáb se převážně zabývá ____ improvizací, programováním __, zvukovými a __. Vystudoval a postgraduálně v ateliéru Tomáše _. Ve své umělecké i ___ praxi zkoumá zejména _ užívání __ jazyků a otevřeného _ jako základního vyjadřovacího ____ pro dnešního . Jeho nástrojovou ____ je ____ systém a programovací jazyk , jejichž možnosti využívá jak v , tak ____ kontextu. Realizoval řadu ____ pro divadelní __ i výstavních . Je __ otevřené livecodingové __ Kolektiv.

Premiéra:
22. 10. 2021, PLATO Ostrava
18. 11. 2021, OC Dornych

Archiv projektů