Terén
Pole performativního umění

Výstava bakalářských projektů Kateřiny Kábové a Josefa Macha

Čt 13. 6. 2024, 18:00
Katakomby CED
Vstup volný

Výstava Kateřiny Kábové a Josefa Macha je výstupem dvou závěrečných bakalářských projektů.

Kateřina Kábová nám ve svém projektu 𝙒𝙝𝙖𝙩’𝙨 𝙖 𝙡𝙞𝙩𝙩𝙡𝙚 𝙗𝙞𝙩 𝙤𝙛 𝙨𝙢𝙤𝙠𝙚 𝙞𝙣 𝙖 𝙜𝙞𝙧𝙡𝙨 𝙡𝙪𝙣𝙜𝙨, 𝙞𝙣 𝙖 𝙬𝙤𝙧𝙡𝙙 𝙩𝙝𝙖𝙩’𝙨 𝙖𝙡𝙧𝙚𝙖𝙙𝙮 𝙗𝙪𝙧𝙣𝙞𝙣𝙜? představuje krajiny v romanticky dystopickém oparu, proťaté odrazy civilizace, subkultur i virtuálního světa. Skrze nenápadné symboly a kompoziční hry se snaží o reflexi roztříštěné reality digitálního věku. Pomocí vnitřní mytologie její krajinomalby se nás pokouší nabádat k větší citlivosti vůči okolnímu světu.

𝙒𝙝𝙖𝙩 𝙞𝙛 𝙞 𝙝𝙤𝙡𝙙 𝙮𝙤𝙪𝙧 𝙝𝙖𝙣𝙙 𝙖𝙣𝙙 𝙡𝙚𝙩 𝙮𝙤𝙪 𝙞𝙣? Josef Mach nás skrze instalované objekty přenáší do jakési zasněné, však bezvýchodné situace. V každé kapce vody, v každé záři kovu, se skrývá energie, která spojuje hmotu a emoce v jediný nekonečný proud. Tepaná vana, uvadající květina či křehký dveřní rám, skrze který není kam vstoupit, vypráví o rozporuplnosti a nejistotě doby ve které se nacházíme.

Kateřina Kábová (*1998) studuje v Ateliéru Malba 1 pod vedením Marie Štindlové a Vasila Artamonova na FaVU VUT v Brně. Malbu studovala v rámci studijní stáže i na pražské UMPRUM v ateliéru Jiřího Černického a Michala Novotného. Její práce byly v roce 2023 představené například na výstavě Kingdom of Hex v pražské Meetfactory, Potkáváme se po haldách v brněnské Sibiři nebo v Banské Štiavnici v Galérii Josefa Kollára na výstavě Cesty vedú do poli a končia kde nič nebolí.

Josef Mach (*1994) studuje v Ateliéru Tělového Designu pod vedením Lenky Klodové a Karolíny Raimund na FaVU VUT v Brně. Využil stáže na pražské AVU v ateliéru Nových Médií 2 Kateřiny Olivové a Dariny Alster. V rámci zahraniční stáže studoval na Iceland University of the Arts v Reykjavíku. Výtvarná tvorba Josefa Macha je ukotvena převážně v médiu instalace, která je někdy přetavena do performativní roviny. Ve svých pracích se tematicky věnuje převážně emocím, které vycházejí z kolektivní zkušenosti, jsou výpovědí o obecnějších jevech současnosti.

Facebook událost

13–15/6, Katakomby CED

13/6 18:00–20:00
14/6 15:00–20:00
15/6 16:00–19:00