Online přednáška vizuálního umělce, pedagoga a dramaturga Martina Blažíčka na téma Umělecké dílo ve věku post-pandemické imaginace.
Anotace: Online přednáška spojená s prezentací současných prací studentů Centra audiovizuálních studiu FAMU si klade otázku, jakým způsobem ovlivní současná zkušenost dlouhodobé izolace budoucí umělecké praxe a činnost podpůrných institucí? Budou v budoucnosti existovat galerie? Bude internet za peníze? Kdo bude potřebovat umění? Co bude znamenat slovo komunita. Tyto úvahy se budou opírat o loňský text Katastrofický kapitalismus Kaie Herona a předloňskou knihu Christose Lynterise Vyhynutí člověka a pandemická imaginace s občasnými pokusy o přehodnocení manifestů post-internetu z přelomu první dekády.
Bio: Martin Blažíček je vizuální umělec, pedagog a dramaturg. Jeho tvorba vychází z reflexe formálního uvažování sedmdesátých let a v průběhu let se odehrává napříč různými médii, jako je film, performance, audio-vizuální nástroje, autorský software, živé video a 3d prostor. V současnosti se zabývá vztahy mezi emocionálním prožíváním a virtuálním prostorem. V posledních letech spolupracuje se skupinou D'epog. V teoretické práci se zabývá v širokém spektru současným uměním, videoartem, počítačovými hrami a undergroundovým a nezávislým filmem 80. let. V Národním filmovém archivu připravuje projekt Videoarchiv zaměřený na dlouhodobé uchovávání a reflexi českého videoartu. Přednáší v Centru audiovizuálních studií FAMU. Publikuje texty o hudbě, výtvarném umění, počítačových hrách a filmu v časopisech Iluminace, A2, Cinepur, Art + Antique, nebo na serverech A2larm a Artalk. www.blazicek.net