Terén
Pole performativního umění

TERÉN KOMP*AKTNĚ

Pá 3. 11. 2023, 19:00

Brněnská platforma Terén, scéna Centra experimentálního divadla, bude hostovat v nezávislém kulturním prostoru P*AKT v Bratislavě!

Ve dvoudenním programu Terén uvede vizuální performance uměleckého kolektivu PYL s názvem Reality Surfing a scénické dílo na pomezí performativního psaní a instalace polského autora Wojtka Ziemilského s názvem SEX. Produkce budou uvedeny společně v rámci každého ze dvou večerů. Program nabídne také diskusi Utopická kulturní instituce, kterou připravuje redakce časopisu CEDIT.

Chcete se s námi seznámit? Máte návrh na spolupráci? Přehlídka je zároveň pozváním na neformální rozhovory, seznámení či diskuzi s Terénem i časopisem CEDIT.

Reality Surfing
Vizuální performance, která divákům nabízí alternativní model soužití lidí a neživých entit. Projekt uměleckého kolektivu PYL vznikl v koprodukci s platformou Terén a MOTUS/Alfred ve dvoře. Byl uveden v Německu, Polsku, Rumunsku a Mexiku.
👉 více na webu

SEX
Inscenace polského režiséra Wojtka Ziemilského pro šest performerů, kteří společně tkají rozvětvenou literární krajinu. Vystupují Bernardeta Babáková, Markéta Lisá, Zuzana Fuksová, S.d.Ch., Ivan Palacký a Vojtěch Staněk. Projekt na pomezí online a fyzického prostoru vznikl ve spolupráci s Domem umění města Brna.
👉 více na webu

Utopická kulturní instituce
Diskuse redakce časopisu CEDIT se bude zabývat možnostmi utopického myšlení v rámci kulturních institucí a bude vycházet z podnětů aktuálního CEDITu 11: UTOPIE.

Jaké budou kulturní instituce za 30 let? Co od nich chceme dnes a co od nich máme chtít do budoucna? Mohou se stát prostory (dočasných) utopií? A jak lze utopické myšlení vztáhnout ke kulturní praxi? Představuje utopie nadějný horizont, eskapismus nebo je to spíše zátěž, které se potřebujeme zbavit tváří v tvář narůstající polykrizi? Diskutovat budou redaktorka CEDITu Josefína Formanová, redaktor CEDITu Jakub Liška a dramaturgyně festivalu KIOSK Michaela H. Pašteková.
👉 více na webu

Facebook událost

3–4/11/2023
P*AKT, Bratislava

Program
💥 3/11
19:00, PYL: Reality Surfing
20:30, Wojtek Ziemilski: SEX

💥 4/11
17:00, Utopická kulturní instituce (diskuse)
19:00, PYL: Reality Surfing
20:30, Wojtek Ziemilski: SEX

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.