Terén
Pole performativního umění

Spooky Butt 1: 𝓓𝓪𝓹𝓱𝓷𝓪 𝓗𝓸𝓻𝓮𝓷𝓬𝔃𝔂𝓴 & 𝓙𝓸𝓵𝔂𝓪𝓷𝓮 𝓛𝓪𝓷𝓰𝓵𝓸𝓲𝓼 / Digestive Dance

So 3. 7. 2021, 20:30

Trávicí trakt je komplexní, multiorgánový systém, který zahrnuje různé typy pohybů v jasně daném pořadí. Jde o sérii dutých orgánů, které tvoří jednu dlouhou, zakroucenou trubici od úst až po konečník. V této performanci představíme tanec inspirovaný aktivitou trávicího systému. Nebudeme tančit jen podle funkcí, které známe z učebnic anatomie, ale necháme se také ovlivnit pocity a emocemi, které v našich tělech vzbuzují různé typy jídel. Náš vlastní bioorganismus se stane dirigentem tance a tím nejdůležitějších impulsem naší performance. Autorka konceptu: Daphna Horenczyk. Choreografie a performance: 𝓓𝓪𝓹𝓱𝓷𝓪 𝓗𝓸𝓻𝓮𝓷𝓬𝔃𝔂𝓴 & 𝓙𝓸𝓵𝔂𝓪𝓷𝓮 𝓛𝓪𝓷𝓰𝓵𝓸𝓲𝓼. https://daphnahorenczyk.com/

𝓓𝓪𝓹𝓱𝓷𝓪 𝓗𝓸𝓻𝓮𝓷𝓬𝔃𝔂𝓴 – a dance artist based in Vienna. Since 2012 she has been an independent creator for stage and film. Her choreographic language is mainly based on contemporary pop culture and the use of irony and self-deprecating humour as critical tools to comment on social behavior.
Her work has been presented in various venues and festivals in Israel and Europe, such as MASH, Intimadance and Suzanne Dellal Center (IL), No Ballet, PAD Mainz and Schwere Reiter (DE), MAAT (PL), the National Theater of the Faroe Islands and more. In addition, she is performing as a dancer for the choreographers Anne Juren (FR/AT), Ceren Oran (TR/DE), Amanda Piña (CN/MX/AT), Anna Konjetzky (DE) and Ariel Cohen (IL) among others.
Daphna se narodila v Tel Avivu v roce 1987. Tančit začala když jí bylo 15 let. Profesionální tanec potom studovala v kibucu Ga’aton a dále pracovala jako tanečnice a vedoucí zkoušek. Po roce se přestěhovala do Salcburku, kde studovala performance a choreografii na Akademii experimentálního tance (SEAD). Během studia vytvořila tři díla, se kterými podnikla turné po Německu a Izraeli.
daphnahorenczyk.com

𝓙𝓸𝓵𝔂𝓪𝓷𝓮 𝓛𝓪𝓷𝓰𝓵𝓸𝓲𝓼 – je tanečnice působící ve Vídni. Pochází z Montrealu, své taneční vzdělání začala na L’UQAM a absolvovala v profesionálním tréninkovém programu na The School of Toronto Dance Theatre v roce 2012. Od té doby nezávisle pracuje pro řadu dobře zavedených společností i choreografů po celém světě. V nedávné době Jolyane získala stipendium TanzQuartier Wien a rezidenci TenderSteps od Raw Matters. V Rakousku se profesně posílí na práci Magdaleny Forster, Daphny Horenczyk, Doriana Kaufeisena, CieLaroque/Helene Weinzierl a VRUM Performing Arts Collective. Skrze pohyb se pokouší expandovat mimo limity toho, co sama považuje za možné, hledá cesty transcendence smyslů a prozkoumává nová paradigmata jednoty a citlivosti. Svou taneční praxi využívá jako spouštěč procesu transformace.

Performance trvá 20 minut a probíhá ve smyčce od 20:30–21:30 hod. Událost je součástí výstavy Spooky Butt 1: 𝓑𝓲𝓸-𝓞𝓻𝓰𝓪𝓷𝓲𝓬 / 𝓢𝓸𝓶𝓪𝓽𝓲𝓬 𝓓𝓲𝓰𝓮𝓼𝓽𝓲𝓸𝓷.

Facebook událost

3/7/2021 20:30–21:30
Katakomby CED