Terén
Pole performativního umění

Spooky but accessible / doprovodný program

Čt 5. 8. 2021, 17:00
Katakomby CED

Doprovodný program k druhému dílu výstavní série Spooky Butt.

Program:
17:00 𝓙𝓸𝓼𝓮 𝓔𝓭𝓾𝓪𝓻𝓭𝓸 𝓑𝓪𝓻𝓪𝓳𝓪𝓼
18:15 𝓥𝓲́𝓽 𝓑𝓸𝓱𝓪𝓵 & 𝓛𝓮𝓷𝓴𝓪 𝓥𝓮𝓼𝓮𝓵𝓪́
20:00 𝓟𝓸𝓹𝓮 𝓢𝓪𝓷𝓰𝓻𝓮𝓽𝓪

🦿𝓙𝓸𝓼𝓮 𝓔𝓭𝓾𝓪𝓻𝓭𝓸 𝓑𝓪𝓻𝓪𝓳𝓪𝓼 (MX) / artist talk
Bajaras (MX) představí své vystavované dílo na SB2 𝘊𝘩𝘤𝘪 𝘣𝘺́𝘵 𝘬𝘳𝘢𝘫𝘪𝘯𝘰𝘶, 𝘢𝘭𝘦 𝘫𝘴𝘦𝘮 𝘱𝘰𝘶𝘻𝘦 𝘵𝘦̌𝘭𝘰 a poskytne krátký přehled svých uměleckých prací. Bajarasovou hlavní uměleckou aktivitou je zkoumání vizuality skrz experimentování s různými technikami. Jeho práce kloubí osobní zkušenosti, ikonografii popkultury a prvky různých obrazových technik. Populární motivy se mísí s technickými procesy, počínaje konvenční kresbou a malbou až po abstrakci a experimentování s novými materiály. V tomto ohledu je Barajasova práce prezentována jako vizuální jazyk, který vyzývá vnímání a paměť diváka.

🦿 𝓥𝓲́𝓽 𝓑𝓸𝓱𝓪𝓵 (CZ) & 𝓛𝓮𝓷𝓴𝓪 𝓥𝓮𝓼𝓮𝓵𝓪́ (CZ) / přednáška
„Syntetický vznik” odkazuje k tělům vznikajícím pomocí syntézy – vymezuje postlidské chápání těla jako vzájemně závislé, nadlidské montáže, přičemž přijímá a potvrzuje „umělost” či „nepřirozenost” těch, jejichž těla jsou považována jako „v nesouladu s přírodou”. Navazujíc na výzkum mezinárodního kolektivu umělců, aktivistů a výzkumníků feministických technověd, jehož je součástí, bude Bohal diskutovat o postlidské proměnlivosti a kyborgu stávajícím se pomocí technologií a technologicky upravovaných prostředí ve vztahu s pohlavními hormony a hormony napodobujícími chemikáliemi. Jak vypadá a jaký je život znovu umožněný industriální, farmaceutickou a nadlidskou produkcí hormonálně aktivních molekul? A jakým způsobem mohou dekolonizační, feministické a queer perspektivy pomoci ustavit kritické, ale nadějné vize syntetického vzniku s hormony a hormonálně aktivními chemikáliemi, jež usnadňují soucitné vztahy a umožňují nám si představit a ustanovit nadějnou budoucnost s těmito podivnými materiálně diskurzivními agenty?

🦾 𝓟𝓸𝓹𝓮 𝓢𝓪𝓷𝓰𝓻𝓮𝓽𝓪 (TW/AT) / hudební performance
Pope Sangreta jsou hudebník a performer působící ve Vídni. Od roku 2019 organizují sérii eventů nazvanou 𝘌𝘗𝘏𝘌𝘔𝘌𝘙𝘖𝘚, která si klade za cíl rozvinout experimentální dialog nastupujících umělců napříč disciplínami a poskytnout důvěrnou platformu k uměleckým intervencím do navzájem rozdělených komunit. V současné době pracují na video-sérii “The Land of Promise”, která využívá hudební klip jako spekulativně-fikční narativ tematizující problematiku digitální kultury.

Facebook událost

4–15/8/2021 Spooky Butt 2: Bio-Efficient / Recursive Procession

Vernisáž výstavy proběhne 4/8 od 18:00 v katakombách CED.

otevírací doba výstavy:
po–pá 14–20:00
so–ne 12–18:00

Doprovodný program k výstavě proběhne 5/8 od 17:00. Více také v události na fb.

𝓒𝓞𝓥𝓘𝓓 𝓸𝓹𝓪𝓽𝓻̌𝓮𝓷𝓲́: Pro vstup na výstavu je nutné splnit jednu ze tří podmínek: 1) alespoň 2 týdny po 2. dávce očkování 2) prodělaná nemoc COVID-19 (platí imunita 180 dní) 3) Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test ne starší 7 dní.