Terén
Pole performativního umění

PRIOR: komentovaná prohlídka

Pá 18. 2. 2022, 18:30

Před divadelním představením Lidé chodí sem a tam zveme na komentovanou architektonickou prohlídku budovy bývalého PRIORU (nyní OC Dornych) se Šárkou Svobodovou (Brněnský architektonický manuál – BAM, bam.brno.cz) a Jaroslavem Sedlákem (FA VUT).

Architektonická prohlídka
Po budově bývalého Prioru vás provede teoretička architektury Šárka Svobodová a architekt Jaroslav Sedlák. Prohlídku doplní studenti architektury Eva Truncová a Georgi Dimitrov, kteří jako součást semestrálního projektu vytvořili instagram (@prior_brno) věnující se zejména historii výstavby brněnského OD PRIOR. Materiály, které doposud shromáždili, můžete zhlédnout v site-specific instalaci v bývalých skladových prostorách během procházky.

bam.brno.cz/objekt/d101-obchodni-dum-prior

Lidé chodí sem a tam
19:30–20:30, OC Dornych 3. patro
Autorská inscenace skupiny Boca Loca Lab v režii Jiřího Austerlitze, která vznikla v koprodukci platformy Terén a Alfredu ve dvoře. Austerlitz se svou skupinou Boca Loca Lab donedávna zastupoval na tuzemské scéně téměř neprozkoumaný žánr hudebního či akustického divadla, založeného na proudu zvuků a slov. Nyní přichází s autorským dílem, v němž nezazní možná ani jediné slovo. Neopouští přitom svou zaujatost hudebností a smysl pro kompozici. Více na našem webu.

Facebook událost

18/2/2022 od 18:30

Na architektonickou prohlídku je vstup zdarma. Kapacita je omezená, místo si prosím rezervujte předem na mail teren@ced-brno.cz.