Terén
Pole performativního umění

Punk against Lukashenko: The Pau (PL), CTIB, Snackthief

Po 3. 4. 2023, 21:00
Studio CED (1. patro)

Benefiční koncert na podporu anarchistického černého kříže Bělorusko a běloruských politických vězňů. Doprovodný program k inscenaci Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros podle vězeňského deníku Běloruského anarchisty Ihara Aliněviče, která proběhne 3/4 od 19:30 na Sklepní scéně CED.

Na konci roku 2022 bylo v Běloruských věznicích přes 1400 politických vězňů. Za teroristy už je Lukašenkovým režimem označován v podstatě každý, kdo vyjádří nesouhlas se státní politikou.Tedy samozřejmě i anarchisté/ky a antifašisté/ky, kteří/ré se dlouhé roky staví místnímu režimu na odpor všemi možnými prostředky.

Jednou z posledních organizací, která se vězněným a jejich rodinám snaží pomáhat, i když funguje prakticky v ilegalitě, je běloruský anarchistický černý kříž (abc-belarus.org). Rozhodli jsme se proto uspořádat benefiční koncert na podporu nespravedlivě odsouzených a jejich rodin.

Koncert je doprovodným programem k inscenaci Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros. Stejně jako peníze z benefičních vstupenek na představení půjde výtěžek z akce na účet anarchistického černého kříže Bělorusko. Naší zbraní je solidarita!

line-up:
The Pau (PL)
The Pau je projekt polské umělkyně Pauliny Dudek. Její hudba je kombinací ostrých kytarových riffů, vícevrstvých rytmů, divokého zpěvu a nese se v duchu post-punku. Paulina skládá hudbu, píše texty, hraje na elektrickou kytaru a její vystoupení provázejí beaty nahrané na mobil.

CTIB
Jediný člověk provozující žánr disco-ego-punk. Tak trochu si ho totiž sám vymyslel. Kdo nezažije, nepochopí. Každopádně to bude živé. A hlučné.

Snackthief
Brněnská undergroundová kapela inspirována tím nejlepším z amerického midwest ema. Její hudba nenechá v klidu snad nikoho. Smutné melodie i hravost, to jsou Snackthief.

Akce vznikla ve spolupráci Divadla 3+KK a Terénu.

Vstupné na koncert je dobrovolné, doporučená částka je 250,- Kč.

3/4/2023, 21:00
Studio CED (1. patro)