Terén
Field for performing arts

Jak ne-mluvit o genderu

Mon 20. 11. 2023, 18:00
Sklepní scéna CED

Série přednášek a performativních událostí. Prostor pro spor (dříve olipol) je projekt nezávislého sociálně-ekologického hnutí Nesehnutí a Ústavu politologie filozofické fakulty Univerzity Karlovy zabývající se ochranou lidských práv v kontextu kulturních válek. Během podzimu proběhne několik diskuzí, ve kterých se výzkumníci a výzkumnice z Ústavu politologie UK a další hosté, budou zabývat polarizačními tématy v našem veřejném prostoru, jako je rasismus, gender a rovnost a práva menšin. Na diskuze naváže další doprovodný program v podobě společného vaření a uměleckého happeningu.

Debata s Evou Svatoňovou a Majou Vusilović. Moderuje Petr Bittner.

Eva Svatoňová je socioložka, věnující se tématu gender a krajní pravice, anti-feministická a anti-genderová hnutí nebo kulturní války ve střední Evropě.V současnosti totiž působí zároveň na Univerzitě v Kodani a na Filozofické Fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Maja Vusilović je publicistika, odborová organizátorka v oblasti péče a dlouholetá feministická aktivistka. V roce 2022 spoluzaložila feministický magazín Druhá : směna.

Debatou provede Petr Bittner.

Facebook Event

20/11/2023, 18:00
Sklepní scéna CED