Terén
Pole performativního umění

Vlaštovky svobody: Psaní dopisů do běloruských věznic

Út 7. 11. 2023, 19:30
Studio CED

Pojďte s námi psaním dopisů vyjádřit solidaritu s politickými vězni v Bělorusku!

K datu 17. října 2023 bylo v běloruských věznicích 1 487 vězňů a vězeňkyň, kteří jsou považováni za nespravedlivě vězněné. Jsou mezi nimi blogerky, podnikatelé, aktivistky a další obyčejní lidé, kteří měli potřebu vyjádřit jakýmkoliv způsobem svůj nesouhlas se současným běloruským režimem. Věznění čelí mnohdy absurdním obviněním, které režim využívá k zastrašení a umlčení dalších odpůrců.

Ve věznicích jsou zadržení úmysln v izolaci od okolního světa – kontakt s rodinou je jim odpírán a právníka si často nemohou dovolit. Každý dopis či pohlednice, které se k nim přes zdi věznic dostanou, proto nabízí malou, nýbrž cennou psychickou podporu a kontakt se vzdalující se realitou.

Přijďte společně s námi nabídnout vězněným cennou psychickou podporu formou dopisu či pohledu.

Součástí programu bude výstava "Všichni jsme teroristé", která je složena z portrétů a příběhů 6 běloruských vězňů a vězenkyň. Jde nejen o aktivní odpůrce režimu, ale také o lidi, kteří se ve vazbě ocitli z těžko pochopitelných a zjevně vykonstruovaných důvodů. Jsou však věrným odrazem života v současném Bělorusku – kdo nestojí za Lukašenkem, je pro stát teroristou.

Facebook událost

7/11 v 20:45
Doprovodný program k inscenaci Jedu do Magadanu, která proběhne 7/11 v 19:30.