Terén
Pole performativního umění

tYhle, Florent Golfier: Atlas

Út 12. 10. 2021, 14:00
Brno-střed

Vícedenní klaunsko-aktivistický zásah do veřejného prostoru.

Atlas je subverzivní chameleon. Je to multipolární klaun s tisíci nosy. Atlas má obrovskou potřebu komunikace a kontaktu s dalšími lidmi, se kterými hledá příležitosti k nekontrolovanému dialogu. Atlas je jen Atlas, je to ztracený mýtus, který hledá náhradu. Je to loudavý klaun hledající smysl v přehlceném světě.
Setkání s Atlasem není koncipováno jako představení, ale jako několikadenní program složený z otevřených úředních hodin, procházek v malých skupinách a závěrečného performativního rituálu, který ponese stopy všech předchozích setkání.

Premiéra se uskuteční v ulicích Brna od 12. do 15. října 2021 jako několikadenní klaunsko-aktivistický zásah do veřejného prostoru složený z otevřených úředních hodin, procházek v malých skupinách a závěrečného performativního rituálu.
Vstup na všechny části je volný, na procházky je kvůli omezené kapacitě potřeba se registrovat. Na procházku je vstupné dobrovolné.

Otevřené úřední hodiny
12., 13. a 14. října od 14 do 16 hodin
Na náměstí Svobody v Brně (před McDonald’s, roh náměstí Svobody a Zámečnické ulice)
Během otevřených úředních hodin přijímá Atlas kolemjdoucí návštěvníky ve své improvizované kanceláři u koše a vyzývá je k dialogu, hře nebo kreslení na ekologická a sociální témata.

Jsem poslancem klaunokracie. Jsem subverzivní chameleon s tisíci nosy. Rozdávám zvědavost jako volební dar a slibuji, že Ano, bude vtip! Jmenuji se Atlas a cítím potřebu vás potkat. Přijďte do mé kanceláře naplánovat klaunský převrat.

Vedené procházky
12., 13. a 14. října od 16 hodin
15. října od 14 hodin
Začátek procházky na náměstí Svobody v Brně (upozorňujeme, že trasa procházky bude vedena přes schody)
Délka: přibližně 90 minut
Je nutná rezervace na e-mailu atlas@tYhle.cz nebo přes telefon +420 774 942 656. Kapacita skupiny na každý den je omezena na 10 osob.

Bloumám ulicemi a potkávám staré známé, tu koš, tu strom. A přemýšlím jak jsou si blízcí. Slyším, jak plast zpívá. Stvořil jsem ho a on se mnou komunikuje. Stal jsem se bohem. Bohem plastů. Chcete ho taky slyšet? Atlas vám ukáže cestu.

Závěrečný performativní rituál
15. října v 16 hodin
Zelný trh (prostranství před Centrem experimentálního divadla)
Rezervace není nutná. Vstup volný.

Všechna setkání posledních dnů a vzniklou inspiraci chci oslavit společným rituálem. Nasadím si pro tu výjimečnou příležitost svou nejlepší svatozář. Bude to čistý, bude ro ryzí, bude to krásný.

Autor, performer: Florent Golfier
Spoluautoři a dramaturgové: Laura Brechmann a Ondřej Holba
Produkce: tYhle, Ludmila Šindlerová
Partneři projektu: Studio ALTA, Rezi.dance Komařice, Moving Station Plzeň, Terén

Projekt v roce 2021 vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Praha, Magistrátu města Brna a Státního fondu kultury.

12, 13, 14 & 15/10
Brno-střed, ve veřejném prostoru