Terén
Pole performativního umění

TIM Master Class: Michal Cáb

St 2. 12. 2020, 19:00
online

Další ze série online přednášek TIM Master Class, která proběhne online skrze platformu ZOOM cesnet.zoom.us.

Online přednáška zvukového umělce Michala Cába.

Anotace: O nářadí a jeho roli v tvůrčím aktu a také o postdigitalitě, glitchi a možnosti objevení jiných kvalit. Komprovizovaná přednáška umělce Michala Cába o dění na audiovizuální scéně, které bylo aktuální před dvaceti lety (a jehož ozvěny jsou snad významné i nadále).

Bio: Zabývá se převážně noisovou improvizací, programováním syntetizátorů, zvukovými instalacemi a audiovizí. Vystudoval teologii a postgraduálně Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Intermédia III. Tomáše Vaňka. Ve své pedagogické i umělecké praxi se zabývá zejména problematikou užívání programovacích jazyků a otevřeného software jako základního vyjadřovacího prostředku pro dnešního umělce. Jeho nástrojovou doménou je operační systém Linux a programovací jazyk Pure Data, jejichž možnosti využívá jak v galerijním, tak divadelním kontextu. Realizoval řadu hudebních doprovodů pro divadelní představení i výstavních projektů.

2/12/2020 19:00
přednáška proběhne online

Přednáška je součástí cyklu přednášek TIM Master Class (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF MUNI, Videogram FaVU VUT & ve spolupráci s platformou Terén).