Terén
Pole performativního umění

TIM Master Class: Mary C

St 25. 11. 2020, 19:00
online

Další ze série online přednášek TIM Master Class, která proběhne online skrze platformu ZOOM cesnet.zoom.us.

Online přednáška Mary C na téma Vše je propojené: No silencing - deep listening - all shapes and colours - trigger change.

Anotace: Synth Library Prague je prostor pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti elektronické hudby.
Její spoluzakladatelka, lektorka a kurátorka Marie Čtveráčková aka Mary C představí myšlenky a aktivity, které projekt momentálně utvářejí. Promluví o procesu demokratizace v oblasti hudební tvorby a technologií, učení a odnaučování i respektu. O “systémech”, ve kterých hrajeme, o tom, že jsou modulární, a umožňují tedy vytváření nových spojení a přehodnocení komunikace, ovládání, vlastnictví, spolupráce, i toho, co má hodnotu, a kdo je slyšet.

Marie Čtveráčková aka Mary C / bio: Hudebnice, kurátorka, lektorka a hudební publicistka. Jako redaktorka působí na Čro Radiu Wave. Je spoluzakladatelkou kolektivu ZVUK a Synth Library Prague, prostoru pro sdílení, tvorbu, diskuzi a experimenty v oblasti elektronické hudby. Společně s Martinem Tvrdým, jako platforma Kreaton, organizují více než 4 roky hudební workshopy a přednášky pro děti i dospělé zaměřené na popularizaci nových způsobů poslechu a hudební tvorby. Jako kurátorka hudebně-vzdělávacích akcích spolupracovala s Goethe-Institutem na sérii Music Ports, s Palácem Akropolis na festivalu No One Future, s MeetFactory a platformou SHAPE na mezinárodním vzdělávacím setkání Synapse. V rámci Synth Library Prague formovala kolektiv hudebnic Trigger, který publikoval také stejnojmenný magazín. Ve svých aktivitách se zabývá diverzitou a reprezentací na hudební scéně a v oblasti hudebních technologií. Přednášela jako hostující lektorka na Karlově Univerzitě, festivalech Heroines of Sounds v Berlíně, Construction v Diepru, Ment v Ljubljani nebo Electric Spring ve Vídni. Jako hudební publicistka se zaměřuje především na afroamerickou hudbu a její společenský kontext.

25/11/2020 19:00
přednáška proběhne online

Přednáška je součástí cyklu přednášek TIM Master Class (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF MUNI, Videogram FaVU VUT & ve spolupráci s platformou Terén).