Terén
Pole performativního umění

TIM Master Class: Jakub Adamec

St 13. 1. 2021, 19:00
online

Další ze série online přednášek TIM Master Class & Videogram (FaVU VUT), která proběhne online skrze platformu ZOOM cesnet.zoom.us.

Online přednáška vizuálního umělce, hudebníka, kurátora a dramaturga Jakuba Adamce.

Anotace: Na online přednášce představím instituci PLATO Ostrava, ve které pracuji jako dramaturg a kurátor. Co je PLATO, proč a za jakých okolností vzniklo, čím se zabývalo a zabývá, jaké byly a jsou jeho výstavní cykly, kurátorské a dramaturgické linie, programové formáty, rozpočet, financování, složení týmu nebo vizuální identita?
Součástí přednášky bude foto-prezentace naší činnosti a výňatky z našich textů a tiskovek, textů o nás, recenzí nebo rozhovorů.

Bio: Jakub Adamec je vizuální umělec, hudebník, kurátor a dramaturg. V roce 2001 založil společně s Pavlem Pernickým a Zdeňkem Vichrem na valašskomeziříčské Střední umělecké škole sklářské audiovizuální projekt I Love 69 Popgejů, od roku 2007 v něm ve dvojici s Pernickým (aka Mariusem Konvojem) působí až do současnosti. V roce 2005 byl jedním ze zakladatelů ostravské sklepní galerie Strážná věž, kde byl jedním z kurátorů až do jejího konce v roce 2007. V tom samém roce absolvoval Intermediální ateliér na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity. A od tohoto roku také začala jeho intenzivní spolupráce s polskými umělkyněmi/ci, a to jak vizuálními, tak hudebními. V letech 2012–2016 byl kurátorem Galerie města Třince, nejvzdálenější české galerie od Prahy. V letech 2016–2017 pracoval v Českém centru ve Varšavě. Od března 2017 pracuje jako dramaturg a kurátor v PLATO Ostrava. Ve své praxi propojuje několik rolí – praktikujícího umělce, kurátora, hudebníka, dramaturga a aktivního občana. V posledních letech se nejvíce zabývá funkčností, užitečností a použitelností umění. Zajímají ho postupy a strategie používání umění, galerie a výstavy jako nástroje. Podílel se na nahrání několika hudebních alb. Má zkušenosti s hudbou pro film a pro divadlo. Žije a pracuje v Ostravě.

13/1/2021 19:00
přednáška proběhne online

Přednáška je součástí cyklu přednášek TIM Master Class (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF MUNI, Videogram FaVU VUT & ve spolupráci s platformou Terén).