Terén
Pole performativního umění

TIM Master Class: Guy van Belle

St 21. 10. 2020, 19:00
online

Další ze série online přednášek TIM Master Class. Proběhne online skrze platformu ZOOM cesnet.zoom.us.

Umělec, hudebník, kurátor, autor esejů a ekoaktivista. Narodil se v roce 1959 v Belgii, v současnosti žije v Malči na Vysočině kde provozuje centrum KRA: Kravín Rural Arts.

Na konci 80. let po studiích literatury, lingvistiky, filozofie a sochařství se věnoval hlavně počítačové hudbě. Od 90. let je aktivní v oblasti novomediálního umění nejrůznějších forem. Mezi jeho virtuální organizace patřily například Stellingname, Young Farmers Claim Future, dBONANZAh!, v neposlední řadě mXHz a Society of Algorithm. Jedná se komunitní organizace zastřešují různé výzkumné projekty, zejména ve vztahu k elektronickým technologiím.

V roce 2004 byl zakládajícím členem bruselské iniciativy OKNO (2004 - 2015). V letech 2005 – 2009 žil v Bratislavě, kde začal používat pseudonym Gívan Belá. Krátce bydlel v “čistírně” Ekotechnického muzea (Staré kanalizační čistírny) v pražské Bubenči, kde se začal zabývat prozkoumáváním ekotechnických přístupů k mediálnímu umění .

Jeho práce jsou převážně intermediální a synestetická, probíhají v
reálném čase, jsou abstraktní, algoritmické a často se rozcházejí se standartními přístupy, parametry, dovednosti, prezentační a receptivní stereotypy. zdroj: frontiers-of-solitude.org

kra.land
monoskop.org/Guy_van_Belle
societyofalgorithm.org

Facebook událost

21/10/2020 19:00
přednáška proběhne online v angličtině

Přednáška je součástí cyklu přednášek TIM Master Class (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF MUNI, Videogram FaVU VUT & ve spolupráci s platformou Terén).