Terén
Pole performativního umění

TIM Master Class: Anna Hájková

St 16. 12. 2020, 19:00
online

Další ze série online přednášek TIM Master Class & Videogram (FaVU VUT), která proběhne online skrze platformu ZOOM cesnet.zoom.us.

Online přednáška historičky Anny Hájkové na téma Proč potřebujeme angažované levicové dějiny, aneb feministický nářez.

Anotace: Ve své přednášce vysvětluje Anna Hájková jak jsou ženy systematicky odstraňovány z dějin a proč bychom z toho měli být rozhněvaní. Historie není neutrální, vždy jde o interpretaci. Lidé bez dějin jsou prach. Úkolem kriticky smýšlejících historiček a historiků je jich navrátit do historie a poukázat na mechanismy, které k jejich vymizení přispěly.

Bio: Anna Hájková je historička, která se ve svém výzkumu zaměřuje na queer paměť, feministickou a queer historii holokaustu a transgresívnu sexualitu přeživších holokaustu. Jako docentka působí na University of Warwick, je členkou Centra pro studium holokaustu a židovské literatury a předsedkyní vědecké rady Společnosti pro queer paměť. Je držitelkou stipendia Vanier SSHRC, stipendia University of Toronto Connaught a stipendia Hamburské nadace pro podporu vědy a kultury. Letos jí pod hlavičkou vydavatelství The Oxford Press vyšla publikace The Last Ghetto: An Everyday History of Theresienstadt.

16/12/2020 19:00
přednáška proběhne online

Přednáška je součástí cyklu přednášek TIM Master Class (předmět vyučován v rámci oboru Teorie interaktivních médií na FF MUNI, Videogram FaVU VUT & ve spolupráci s platformou Terén).