Terén
Pole performativního umění

Stanislav Abrahám / koncert

Pá 11. 3. 2022, 19:30

Koncert audiovizuálního performera a zvukového umělce Stanislava Abraháma. Produkce navazuje na stáž CED Observer věnovanou tématu tělesnosti a prostoru.

Stanislav Abrahám vystoupí s akustickou zvukovou koupelí, ke které využije velký gong o průměru 80cm. Zvuk totoho nástroje má velmi široké spektrum. Jak po stránce zvukových vibrací, které zasahují až do ultrazvukového pásma, tak po stránce hudebního výrazu, kdy jemný harmonický dron lze vygradovat do intenzivní, respekt budící zvukové stěny, vyplňující celý prostor.

Tuto akustickou část doplní ještě hrou na melodické ufo Sundrum z dílny českého výrobce. Krásné tóny nástroje přetvoří v konejšivé zvukové plochy prostřednictvím digitálních efektů v notebooku.

Stanislav Abrahám (*1977) - zvukový umělec, hudebník, pedagog.
Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, filmu, live cinema, instalací, rozhlasových pořadů či mappingu. Jako pedagog vedl řadu workshopů o nahrávání pro různé umělecké instituce. V současnosti působí jako zvukový designér v Českém Rozhlase a ve volném čase se věnuje také muzikoterapeutické praxi. Jeho vystoupení bývají kombinací ambientních zvukových ploch a terénních nahrávek, doplněných o hru na kameny, fujaru, gong nebo sundrum.

🔗 www.stanislavabraham.cz
🔗 ced-brno.cz/cs/education/ced-observer-04/

CED Observer
Součástí večera bude od 17 hodin prezentace závěrečných projektů frekventantů a frekventantek stáže CED_OBSEREVER 03, která se v zimním semestru 2021/22 zaměřovala na vztah lidského těla a prostoru. Závěrečné projekty jsou zpracovány v rámci tzv. uměleckého výzkumu a odráží tak různé možnosti, jak překonávat dualismus těla a mysli – reflektují zvolené biopolitické téma a testují vlastní tělesnost jejich autorů a autorek v kontextu sledovaných společenských mechanismů.
Prezentující: Viktor Hájek, Hana Kokšalová, Šimon Koleček, Karla Křivánková, Petra Kupcová, Anna Nádeníčková
Provázející: Barbora Liška, Eliška Kubartová, Amálie Bulandrová.

Na prezentaci a následnou diskuzi naváže stručné představení programu jarní edice stáže – CED_OBSERVER 04 na téma Vrstvení těla: tělesnost v digitální kultuře. Rozhovor s Andrijanou Trpković, autorkou a provázející navazující stáže, si můžete přečíst zde: https://ced-brno.cz/.../Andrijana-Trpkovic-provede-stazi.../

Facebook událost

11/3/2022
Sklepní scéna CED