Terén
Pole performativního umění

Slavnostní zahájení

V rámci večera vystoupí zvukový umělec Martin Janíček, hudebník Elia Moretti a skupina Roman Radkovič Collective s hosty.

MARTIN JANÍČEK

Martin Janíček hraje na nástroje vlastní konstrukce, v nichž uplatňuje akustické principy jednotlivých materiálů, které následně zesiluje pomocí mikrofonů a kontaktních snímačů. Na poli zvukového umění působí od roku 1991. Od té doby vytvořil desítky zvukových objektů, které oscilují mezi sochou, hudebním nástrojem, zvukovou instalací, site specific realizací a nejrůznějšími přesahy mezi jednotlivými kategoriemi.

ROMAN RADKOVIČ COLLECTIVE

Neuchopitelná hudba, která nabízí zážitek z nejčistší formy zvuku, mimo všechny obvyklé zákonitosti a očekávání. Je znepokojivou touhou po něčem, co nikdy neexistovalo. Chaotická směs rytmů a aranžmá pohlcená v mystických textech o lásce, přátelství a apokalypse. Hosté Tomáš Vtípil a Ladislav Mirvis Mirvald.

ELIA MORRETI

Elia Moretti zasvětil svou hudbu interdisciplinárním jazykům a performativitě zvuku. Hraje na bicí nástroje. Z italského akademického prostředí se přesunul do Čech a momentálně studuje doktorský PhD program na Karlově univerzitě, kde se zabývá současným hudebním divadlem.

1. 10. 2019, 19:00
Centrum experimentálního divadla
Zelný trh 9