Terén
Pole performativního umění

Rickey Mouse Fun House – Night at the Mouseleum

Pá 30. 9. 2022, 19:30
OC Dornych

Komický, satirický a bláznivý večer s vyhořelým zábavným myšákem velikosti člověka a jeho hlodavými přáteli. Událost se koná v rámci oslav 3 roky Terénu.

Epileptická a žánruprostá hudba, podivná i poučná čísla tvoří horizont událostí kulturně kritického a orgasmického uměleckého zážitku prosyceného temným světlem. Rickey Mouse Fun House žongluje s politickou korektností a při prekračování hranic dobrého vkusu revitalizuje pradávná undergroundová umění.

"Naše multinárodní skupina vám přináší třetí vydání RMFH, tentokrát se setkáme s již zesnulým vůdcem kočičích komunistů Maowem a užijeme si jeho pietní vzpomínkovou show, kterou vám zahraje Rickey Mouse a jeho kapela All-Mouse House. Oslavíme smrt otevřené politiky a s dávkou ironie se ponoříme do proudu obskurní současné noční můry, která nás obklopuje."

Účinkují: Pasi Mäkelä, Petr Vrba, Tomáš Vtípil, Klára Pudláková, Elia Morretti, Keya Singh, Roland Rauschmeier, etc.

Vznik inscenace podpořil Státní fond kultury ČR.

Pasi Mäkelä (nar. 1975) je finský konceptuální umělec, performer, choreograf a hudebník částečně žijící v Praze. Jeho performance jsou z velké části založeny na butó, japonském avangardním tanci, který se objevuje začátkem 60. let. Butó je známý svým extrémní fyzickým přístupem k tanečnímu projevu. Pasi vyvinul finskou verzi tance butó. Během posledních let se spolupodílel aktivně na mnoha různorodých představeních a hudebních projektech ve Finsku, v Čechách, Německu a Rakousku.

circusmaximus.fi
mlok.multiplace.org

Bez jazykových bariér.
Délka: 50 minut

Facebook událost

30/9/2022
OC Dornych