Terén
Pole performativního umění

PYL: Reality Surfing

So 14. 5. 2022, 19:00

Vizuální performance mezinárodního kolektivu PYL o světě, který je porouchaný, plný odpadů a defektů, slizu, klubka drátů a delfínů. Prostorová, statická i taneční kompozice, hra, svérázná krajina plná nepředvídatelných setkání člověka a hmoty.

V sobotu od 12:00 proběhne workshop Materialita na dovolené pod vedením Anny Romanove, Marie Komarove.

Když se zkusíme k věcem vztáhnout jinak, než jsme zvyklí, objevíme nečekané souvislosti. Kolektiv PYL v tomto odpoledním workshopu představí strategie, které vedou k přehodnocení pohledu na materialitu každodenních objektů a odhalení rozmanitosti narativů, které se za nimi skrývají.

Prozkoumejte jiné způsoby komunikace a spolubytí přes kolektivní hraní si s předměty. Zjistíte, jakým způsobem k vám i k sobě navzájem věci „promlouvají“. Možná v něčím dechu zaslechnete příběh zrození vaší zásuvky. Když si uvědomíme vztah mezi námi a okolím, můžeme vycítit, kde končí objekt, kde začíná krajina a jak do ní zapadáme. Na základě sdílených zkušeností a pozorování vytvoříme nový, společný svět s vlastním jazykem a logikou.
Pokud si rádi hrajete s objekty (na věku nezáleží – hrajeme si stále), komunikujete s věcmi, nebo jejich prostřednictvím a chcete se nechat inspirovat nepředvídatelnými událostmi, bude vás tato dílna zajímat a bavit. Absolvování dílny vám otevře možnosti umění nahlížet divadlo každodennosti.

Více informací včetně odkazu na nákup vstupenek najdete zde.

Facebook událost

14/5/2022
Alfred ve dvoře, Praha