Terén
Pole performativního umění

PYL: Reality Surfing

Čt 7. 10. 2021, 20:00

Nový projekt uskupení PYL, který vzniká v koprodukci Terénu a Alfredu ve dvoře.

Projekt aplikuje myšlenky z oblasti současného filozofického hnutí objektově orientované ontologie do kontextu postdramatického a objektového divadla. To v konkrétním pojetí znamená silné zaměření pozornosti tvůrců na objekt, jeho kvality a potenciál rozšiřování jeho funkcí, práci s defekty a zničenými předměty každodenní potřeby či systémy, ale i velmi poetické budování prostorových krajin lidských těl, věcí. Soubor PYL vytváří velmi svobodný scénický svět, v němž se může stát cokoliv. Velmi imaginativní projekt o světě, který je porouchaný, plný odpadů a defektů, není ale přímou kritickou výpovědí, spíše hrou, prostorovou a až taneční i statickou kompozicí, polem plném možností a spontaneity. Reality surfing je krajina, v níž koexistují lidé a věci bez nutných antropomorfických principů, tak jak je známe např. z loutkového divadla.

Divadelní soubor byl založený v roce 2018 absolventkami Katedry alternativního a loutkového divadla (Maryiou Kamarovou, Annou Romanovou, Světlanou Silič a Theresou Schrezenmeir). Skupina funguje na principech autorského (devised) divadla a přistupuje k inscenační praxi skrze práci s koncepcemi funkční scénografie a vizuální dramaturgie.

PYL: Světlana Silič, Maria Komarova, Anna Romanova, Theresa Schrezenmeir
Účinkují: Světlana Silič, Maria Komarova
Hudba: Theresa Schrezenmeir
Produkce: Judita Císařová
Poděkování: Sodja Zupanc-Lotker, Tomáš Procházka, Lukáš Jiřička, Andrey Dabrakou, Cristina Maldonado, Michal Mitro, CEDIT
Podpořili: MOTUS, z.s, Terén – pole performativního umění, DAMU

Délka představení: 60 minut
Jazykově bezbariérové.

Premiérová uvedení
Praha: 7. 10. 2021, Alfred ve dvoře
Brno: 18. 11. 2021, OC Dornych
Projekt vznikl ve spolupráci MOTUS – Alfred ve dvoře a Terén.

Představení se koná ve 3. patře OC Dornych. Na místě je výtah a přístup je bezbariérový.

Facebook událost

Premiéra 7/10/2021
Reprízy 8 & 9/10/2021
Alfred ve dvoře