Terén
Pole performativního umění

PRIOR komentovaná prohlídka

Út 15. 3. 2022, 17:00

Před divadelními představeními Za bílou velrybu (14 & 15/3 od 19:30 v OC Dornych) uvedeme na komentovanou architektonickou prohlídku budovy bývalého PRIORU (nyní OC Dornych) se Šárkou Svobodovou (Brněnský architektonický manuál – BAM, bam.brno.cz) a Jaroslavem Sedlákem (FA VUT).

Architektonická prohlídka
Po budově bývalého Prioru vás provede teoretička architektury Šárka Svobodová a architekt Jaroslav Sedlák. Prohlídku doplní studenti architektury Eva Truncová a Georgi Dimitrov, kteří jako součást semestrálního projektu vytvořili instagram (@prior_brno) věnující se zejména historii výstavby brněnského OD PRIOR. Materiály, které doposud shromáždili, můžete zhlédnout v site-specific instalaci v bývalých skladových prostorách během procházky.

bam.brno.cz/objekt/d101-obchodni-dum-prior

Za bílou velrybu
14 & 15/3, 19:30–21:30, OC Dornych 3. patro
Zvukově-divadelní mše za bájnou velrybu i svět spějící ke svému konci. Sonické ohledávání osamělého velrybího zpěvu za pomocí syntezátorů a ozvučených titěrností. Lovec a kořist v krajině zbědovaného světa na plavbě oceánem vypravěčství a technologií, s užitím hi-tech i oldschool navigací. Režie: Petra Tejnorová
Vstupenky na představení Za bílou velrybu zakoupíte online >> 14/3 zde & 15/3 zde. Odkaz na facebookovou událost Za bílou velrybu.

Facebook událost

14 & 15/3/2022, 17:00

Na architektonickou prohlídku je vstup zdarma. Kapacita je omezená, místo si prosím rezervujte předem na mail teren@ced-brno.cz.