Terén
Pole performativního umění

PLEASE, DO NOT DISTURB / 6 DÍL

So 20. 3. 2021, 18:00

Please, Do Not Disturb je název nové sedmidílné série živých koncertů Brno Contemporary Orchestra, které vznikly ve spolupráci s platformou Terén. Série se odehrává v sedmi různých brněnských hotelech a bude streamována od pondělí 15/3 do neděle 21/3/2021 vždy od 18:00! Každý den se tak na youtube BCO můžete těšit na nový koncert.

Šestý díl ze sedmidílné série pojmenovaný Mejla a Frank v prezidentském apartmá.
Josef Klíč: Plastic Meat (2021) (světová premiéra)
Premiéra proběhne 20/3/2021 od 18:00 online skrze youtube BCO.
Místo: hotel Cosmopolitan Bobycentrum

Kdyby byly v zadku ryby…, ale přesto, co kdyby u nás nebyla totalita a Mejla Hlavsa by se mohl potkat s Frankem Zappou a navíc, co kdyby neodolali boomu techno, rave, hause tanečních parties? Určitě by se potkali v hotelu Cosmopolitan Bobycentrum, v jejich lobby baru vysoko nad Brnem, kde se od devadesátých let míchá možné s nemožným a nealkoholické s alkoholickým. Jenom si vzpomeňte, co všechno jste tam mohli zažít. Tomuto zřejmě nemožnému, ale lákavému setkání je věnována světová premiéra kompozice Josefa Klíče Plastic Meat, při které se budou míchat nejen neortodoxní nápoje, ale hlavně nadžánrová hudba.

*Josef Klíč ( 1976)** je český violoncellista a koncertní mistr Národního divadla v Brně. Studoval konzervatoř v Pardubicích, poté Janáčkovu akademii múzických umění u profesora Havlíka. Po té byl na stáži v Toyamě v Japonsku. Stal se vítězem mezinárodní soutěže Yamaha. Je držitelem mnoha českých i zahraničních ocenění. Kromě interpretování hudby je také skladatelem současné moderní hudby. Občasně vystupuje s písničkářem Závišem. V roce 2010 vyšlo CD se záznamem jejich společného koncertu pod název Naživo za pivo. Podílel se také na albu skupiny The Plastic People of the Universe Maska za maskou. V roce 2012 vydal autorské album Requiem za Magora věnované památce zesnulého básníka Ivana Martina 'Magora' Jirouse.

Obsazení:
Michal Vojáček – flétna (flute)
Petr Hlavatý – fagot (bassoon)
Jozef Zimka – trubka (trumpet)
Šimon Pavlík – trombón (trombone)
Petr Hladík – bicí (percussion)
Jan Nepodal – bicí (percussion)
Lukáš Mik – housle (violin)
Stanislav Vacek – viola (viola)
Katarína Madariová – violoncello (violoncello)
Michal Pokorný – kontrabas (double bass)
BCO (Brno Contemporary Orchestra) BCO (Best Covid Orchestra)😊
Pavel Šnajdr – dirigent

Produkce:
Martin Svobodník – scénář, režie (script, direction, editing)
Jan Fuksa, Martin Svobodník – kamera (camera)
Jonáš Garaj, Matouš Ondra – světelný design (light design)
Jiří Mottl / Jiří Klement – hudební a zvuková režie (sound direction and design)
Jonáš Garaj, Matouš Ondra – světelný design (light design)