Terén
Pole performativního umění

PLEASE, DO NOT DISTURB / 5 DÍL

Pá 19. 3. 2021, 18:00

Please, Do Not Disturb je název nové sedmidílné série živých koncertů Brno Contemporary Orchestra, které vznikly ve spolupráci s platformou Terén. Série se odehrává v sedmi různých brněnských hotelech a bude streamována od pondělí 15/3 do neděle 21/3/2021 vždy od 18:00! Každý den se tak na youtube BCO můžete těšit na nový koncert.

Pátý díl ze sedmidílné série pojmenovaný Pala v Palace.
Miroslav Tóth: Pozdravy trúfalým časom (2020), (na objednávku BCO), Milan Paľa – housle
Premiéra proběhne 19/3/2021 od 18:00 online skrze youtube BCO.
Místo: Grandezza Hotel Luxury Palace

Realizovat výstavbu velkolepé budovy Cyrilomětodějské záložny, prvního českého peněžního ústavu v Brně, v letech 1914 až 1915, tedy na počátku hrůzostrašného světového konfliktu, se může jevit jako velmi troufalé. A taky to s odstupem více jak sta let troufalé bylo, záložna zkrachovala a přišla druhá světová válka, potom se budova pronajímala kdekomu, až se v ní zabydlela nejprve obnovená právnická, a posléze ekonomicko-správní fakulta univerzity Jana Evangelisty Purkyně a potom Tomáše Garrigue Masaryka. Od rekonstrukce v roce 2012 zde sídlí Grandezza Hotel Luxury Palace, v jehož foyer zazní Pozdravy trúfalým časom od Miroslava Totha. A pozor, se sólistou Milanem Paľou navštívíte i tříposchoďové luxusní apartmá a to je, myslím, velmi troufalé.

Skladatel Miroslav Tóth (*1981) se pohybuje na české a slovenské hudební scéně v mnoha odvětvích – jednak jako sólový saxofonista a performer, založil improvizační orchestr Musica Falsa et Ficta, provádí hudební site specific performance, zabývá se tvorbou elektronické hudby, filmové hudby a v neposlední řadě sklízí úspěchy i na poli klasické kompozice. Houslový koncert Pozdravy trúfalým časom vznikla v roce 2020 na objednávku BCO pro mimořádný on-line koncert Quarant(a)ena.