Terén
Pole performativního umění

WIDT (PL) & We Will Fail (PL) / 2 roky Terénu

Pá 1. 10. 2021, 19:30

Platforma Terén oslaví 1/10/2021 svůj druhý rok existence! Při této příležitosti uveme v Brně dva hudební projekty z Polska – 𝓦𝓘𝓓𝓣 & 𝓦𝓮 𝓦𝓲𝓵𝓵 𝓕𝓪𝓲𝓵 🍭

🍭 𝓦𝓘𝓓𝓣 (PL) je audiovizuální spolupráce dvou sester - Antoniny Nowacké (hlas) a Mily Nowacké (živý vizuál). Jejich díla vycházejí z konceptu abstraktní opery, který je založený na nonverbálním vyprávění oscilujícím mezi koncertem, performancí, instalací a operou či videoartem. Widt využívají širokou škálu hlasových možností a organické zpětné vazby toku digitálního videa v duchu minimalismu, které odkazuje k univerzálním vlastnostem a procesům, což vede ke kompozicím zároveň subtilním, neuchopitelným i dynamickým. Sestry spoluvytvářejí audiovizuální pásmo TEYAS s legendárním berlínským producentem Christophem De Babalonem.
🍭 𝓦𝓮 𝓦𝓲𝓵𝓵 𝓕𝓪𝓲𝓵 (PL) je projekt umělkyně Aleksandry Grünholz. V roce 2014 debutovala dvoudílným albem Verstörung, vydaném u Monotype Records, které mělo spoustu pozitivních ohlasů a recenzí. Hudbu We Will Fail je těžké žánrově zařadit, hlavní důraz je kladen na rytmus, pročež může být spojována s technem a klubovou hudbu. Grünholz ale tvrdí, že je to hudba spíše k poslechu a přemýšlení než k tanci. Aleksandra vystupovala na mnoha evropských scénách (Londýn, Berlín, Malmö, Budapešť atd.) a festivalech CTM a Unsound (v Krakově a Torontu) a na mnoha dalších. V roce 2018 založila s Jakubem Mikołajczykem label refined.productions. V listopadu 2019 vydala své třetí LP nazvané Dancing.

Facebook událost

1/10/2021 20:00
Terén