Terén
Pole performativního umění

Na jeden nádech – závěrečné performance

So 25. 11. 2023, 19:00

Co všechno je třeba stihnout na jeden nádech?

Plavecký bazén TJ TESLA se na dva večery promění v divadelní scénu, která prolne světy umění a sportu. Zveme vás na jedinečnou událost, která završuje několikaměsíční umělecký průzkum významné brněnské sportovní architektury a její komunity. Přímo ve vnitřních prostorách bazénu proběhne performance inspirovaná světem akvabel a touhou po dokonalém pohybu, která nabízí možnost rozhodnout se pro různé divácké zážitky – na souši i ve vodě.

Událost je poctou sportovnímu areálu, který letos oslavil 40 let od svého otevření, i pozvánkou na zcela nový zážitek z jeho návštěvy. Přípravy performance se účastní členky zdejšího klubu synchronizovaného plavání, účastníci a účastnice říjnové série workshopů Na jeden nádech a personál TJ TESLA.

𓆝 𓆟 𓆞 𓆝

Diváci mají na výběr ze dvou variant vstupenek: 👉
Suchá varianta: Během události budou diváci pouze na suchu a vodní hladinu a dění v ní budou pozorovat z bezpečné vzdálenosti.
Mokrá varianta: Během události budou diváci osloveni k tomu, aby vstoupili do bazénu, otevře se jim tak jiná vrstva zážitku. Bude třeba, aby tito diváci přišli vybaveni plavkami a ručníkem.

Autorky: Eliška Říhová a Šárka Zahálková

Performeři a performerky: Lenka Nahodilová, Matěj Šíma, účastníci a účastnice workshopů Na jeden nádech: Zdeňka Obalilová, Hugo Kuhl, Luisa Habrová, akvabely i "odchovankyně" TJ TESLA – olympionička Alžběta Dufková (Lukášová), účastnice mistrovství světa a Evropy Sabina Langerová, Eliška Skácalová
Zvuková spolupráce: Michal Kindernay, Pavel Boika
Kamera, střih: David Mišťúrik, Aňa Babjárová

Děkujeme TJ TESLA za spolupráci a poskytnutí prostor. A také Vzdělávacímu a kulturnímu centru Broumov, které poskytlo autorkám rezidenci.

Projekt je uskutečňovaný za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Facebook událost

25 & 26/11 v 19:00
TJ TESLA, Brno-Lesná
Halasovo náměstí 7