Terén
Pole performativního umění

Michał Salwiński: The Dream in a Supermarket

Pá 30. 9. 2022, 10:00
OC Dornych

Imaginární výprava pro jednoho diváka s telefonem. Událost se koná v rámci oslav 3 roky Terénu.

Divák je pozván, aby se připojil k jedinečnému zážitku z nakupování, při němž se zamýšlí nad univerzem supermarketu a oživuje svůj vztah k předmětům, které si v něm může koupit. Diváka provede obchodním domem Astronaut prostřednictvím mobilního telefonu. Výprava je plná vyprávění, chůze a plnění jednoduchých, hravých instrukcí a úkolů.
Divák bude cestovat v prostoru a čase, hledat předměty, které mu navodí pocit lesku, ochutná chuť "fantazie" a zúčastní se pomyslného lovu. Během telefonického rozhovoru budou společně s Astronautem zkoumat stopy emocí a vzpomínek patřících do světa supermarketů.

“Budu vaším společníkem na pomyslné cestě, abychom objevili emocionální stopy, které nás coby "supermarketový kmen" spojují. Budu s vámi sdílet rituál nakupování. První supermarket, ve kterém jsem nakupoval, byl v mém rodném polském městě, v terénu mého dětství. V posledním desetiletí dvacátého století, v období přechodu od komunismu ke kapitalismu, byl supermarket neznámým ostrovem podobným vesmírné stanice ze sci-fi filmu. Každou první sobotu v měsíci jsme se s rodinou vydávali s batohy na cestu za nákupním rituálem. Řídil jsem vesmírnou loď na výpravě za předměty jedinečného významu".
Astronaut Michał

Michał Salwiński (PL) – režisér autorských představení "Minimum" (2015) a "Stopy nekonečných příběhů" (2021), jíž vytvořil pro Teatr Powszechny ve Varšavě. Absolvent magisterského programu režie na Divadelní akademii v Krakově je v současné době studentem magisterského programu režie v rámci programu Devised and Object theater na DAMU. Na své umělecké cestě zkoumá, co znamená být člověkem, se zaměřením na témata chlapectví a mužství, což dokládají jeho projekty Procházka s chlapcem k vrbě či Zasněná procházka. Pracuje na individuálních představeních, audio procházkách a instalacích. Zkoumá způsoby bytí ve světě a souputnictví s jinými bytostmi. V dramaturgii svých děl mísí vyprávění, kresbu a audiovizuální kódy, aby vytvořil prostředí a pozval diváka k přístupu na místo spojení s přírodou a dětskou imaginací.

Facebook událost

30/9/2022, 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
OC Dornych