Terén
Pole performativního umění

komentovaná prohlídka PRIORU

Čt 29. 9. 2022, 17:30

Před divadelním představením Lidé chodí sem a tam zveme na komentovanou architektonickou prohlídku budovy bývalého PRIORU (nyní OC Dornych) se Šárkou Svobodovou (Brněnský architektonický manuál – BAM, bam.brno.cz) a Evou Truncovou (kurátorka 45000l, www.instagram.com/prior_brno)

🏬 Komentovaná prohlídka
29/9 v 17:30
Po budově bývalého Prioru vás provede teoretička architektury Šárka Svobodová a architektka Eva Truncová, která během svých studií na FA VUT založila společně s Georgi Dimitrovem instagram věnující se historii výstavby brněnského OD PRIOR >> instagram.com/prior_brno. Materiály, které doposud shromáždili, můžete zhlédnout také v site-specific instalaci v bývalých skladových prostorách během procházky.
Na architektonickou prohlídku je vstup zdarma. Kapacita je omezená, místo si prosím rezervujte předem na mail teren@ced-brno.cz.

🏬 Lidé chodí sem a tam
29/9 v 19:30
Na jevišti stojí koncertní křídlo ve výborné kondici. Herci chodí sem a tam kolem nástroje, aniž by bylo jisté, zda zazní jediný tón. A věří. Stejně tak jako autoři, fascinováni schopností hudby přenášet nás za koncepty a významy, kde je bytí zředěné nebo koncentrované natolik, že přechází v šum.

Jiří Austerlitz se svou skupinou Boca Loca Lab donedávna zastupoval v Čechách téměř neprozkoumaný žánr hudebního či akustického divadla, založeného na proudu zvuků a slov. Nyní přichází s autorským představením, v němž nezazní možná ani jediné slovo. Neopouští přitom svou zaujatost hudebností a smysl pro kompozici.

29/9/2022, 17:30