Terén
Pole performativního umění

Insider: Odkrývání reality

Po 28. 3. 2022, 11:00
bytový prostor

Performance na pomezí virtuální a fyzické reality zprostředkovává vjemovou laboratoř, ve které jsou zpochybněny hranice mezi světem skutečným a virtuálním, ve snaze zamyslet se, co vlastně znamená každodenní žitá realita.

V každodenním životě nám technologie umožňují být zároveň na několika místech. Jsme ponořeni do neustálého dialogu s věcmi, procesy a lidmi, aniž by byli fyzicky přítomni. Běžně je vnímáme jako „virtuální bytí“ – jako by se jednalo o reprezentaci originálu, který existuje někde jinde. Tuto „kopii“ umísťujeme na škálu reality níže, protože nás nemůže plně ovlivnit. Nemůžeme se jí dotknout, a tedy nemůže být zcela považována za skutečnou.

Pro někoho je virtuální svět místem, kde může na chvíli uniknout realitě, jiní se obávají, že ji zcela nahradí. Pro nás neexistuje konflikt mezi virtuálním a reálným světem, společně vytvářejí kontinuum smíšených realit.

Obracení vnitřního prostoru ven a vnějšího prostoru dovnitř slouží jako strategie k odhalování různých vrstev reality. Performance nabízí vjemovou laboratoř, ve které diváci získají prostor k formulaci vlastních otázek o jejich vztahu k realitě a kde mohou uvažovat o existenciálních a filozofických rozměrech přítomného bytí.

Performance je určena pro dva diváky, probíhá v angličtině a trvá 60 minut. (Performance proběhne v bytových prostorech, info o místě konání dostanete emailem po nákupu vstupenky).

Facebook událost

28–30/3 performance Insider: Odkrývání reality, bytové prostory
Proběhne v angličtině.

1/4 Výzkumná laboratoř: Odkrývání performance, bytové prostory, vstup volný
10–12:30 první část (vzpomínání, psaní, přehrávání)
13:30–15:30 druhá část (odkrývání, znovuobjevování)
Výzkumná laboratoř je otevřena lidem, kteří se v minulosti zúčastnili performance Insider: Odkrývání reality. Registrujte se prosím předem na teren@ced-brno.cz. Proběhne v angličtině.

2/4, 19:00 Přednáška: Recepty na realitu, Studio CED, vstup volný
Proběhne v angličtině.