Terén
Pole performativního umění

INSIDER: Odkrývání reality / GAMPA

Ne 16. 8. 2020, 11:00

Performance mezinárodního autorského kolektivu pod vedením Cristiny Maldonado na pomezí virtuální a fyzické reality pro jednoho diváka v pardubické galerii GAMPA.

"V každodenním životě nám technologie umožňují být zároveň na několika místech. Jsme ponořeni do neustálého dialogu s věcmi, procesy a lidmi, aniž by byli fyzicky přítomni. Běžně je bereme jako „virtuální bytí“ – jako by se jednalo o reprezentaci originálu, který existuje někde jinde. Tuto „kopii“ umísťujeme na škálu reality níže, protože nás nemůže plně ovlivnit. Nemůžeme se jí dotknout, a tedy nemůže být zcela považována za skutečnou.

Pro některé je virtuální svět místem, kde můžou dočasně uniknout před realitou, druzí se naopak obávají, že ji zcela nahradí. Pro nás neexistuje rozpor mezi virtuálním a skutečným světem – společně tvoří kontinuum smíšených realit. My se domníváme, že neustále provádíme složité manévry, abychom se zorientovali v přesahu těchto realit. Přizpůsobujeme se těmto technologickým nástavbám a soužijeme s nimi, utváří naše vnímání a vztah k druhým lidem.

Insider zkoumá otázku, jak tato směsice realit působí na naše těla a na naše vnímání přítomnosti. Volby každého diváka během performance vytvářejí specifický způsob zkoumání a prožívání předloženého světa." Insiders

Facebook událost

Performance trvá 60 minut a odehrává se v angličtině.

Pro performance Insider v pardubické galerii GAMPA je nutná registrace; kontakt: Šárka Zahálková: sarka.zahalkova@gmpardubice.cz, +420 732 436 722.

režie: Cristina Maldonado
autoři a účinkující: Cristina Maldonado, Eva Rosemarijn, Lea Kukovičič, Keya Singh
dramaturgická konzultace: Sodja Lotker
antropologická a koncepční konzultace: Fernanda Eugenio
technická podpora: Pascal Silondi
vývojář aplikací: Jakub Krejčí
výroba objektů: Isa Juchniewicz
3D tisk: William Holmes