Terén
Pole performativního umění

Insider na PQ+

So 17. 6. 2023, 10:00
Myslíkova, Praha 2

Insider: Odkrývání reality je součástí programu Prague Quadrennial Plus 2023.

Performance mezinárodního autorského kolektivu pod vedením Cristiny Maldonado na pomezí virtuální a fyzické reality pro jednoho diváka.

V každodenním životě nám technologie umožňují být zároveň na několika místech. Jsme ponořeni do neustálého dialogu s věcmi, procesy a lidmi, aniž by byli fyzicky přítomni. Běžně je vnímáme jako „virtuální bytí“ – jako by se jednalo o reprezentaci originálu, který existuje někde jinde. Tuto „kopii“ umísťujeme na škálu reality níže, protože nás nemůže plně ovlivnit. Nemůžeme se jí dotknout, a tedy nemůže být zcela považována za skutečnou.

Pro někoho je virtuální svět místem, kde může na chvíli uniknout realitě, jiní se obávají, že ji zcela nahradí. Pro nás neexistuje konflikt mezi virtuálním a reálným světem, společně vytvářejí kontinuum smíšených realit.

Obracení vnitřního prostoru ven a vnějšího prostoru dovnitř slouží jako strategie k odhalování různých vrstev reality. Performance nabízí vjemovou laboratoř, ve které diváci získají prostor k formulaci vlastních otázek o jejich vztahu k realitě a kde mohou uvažovat o existenciálních a filozofických rozměrech přítomného bytí.

Facebook událost

16–18/6 vždy v časech 10:00 / 11:30 / 13:00 / 15:30 / 17:00 / 18:30
Performance se odehraje v soukromém bytě na Praze 2, Myslíkova ulice. Podrobnější informace vám budou zaslány po zakoupení vstupenky.