Terén
Pole performativního umění

INCIDENT: Rafael, Donna Haringwey, Headbanger

Pá 7. 6. 2024, 19:00
Sibiř

Radikální performance a koncerty na jednom pódiu. Druhý díl hudební série INCIDENT, kterou Terén uvádí v prostorách nezávislého kulturního a komunitního centra Sibiř.

👺 Donna Haringwey
Donna Haringway je sólový projekt, za kterým stojí skladatel, producent a zpěvák Toni Quiroga. Jeho produkce vyšla pod labely Strange Therapy, Amok Tapes nebo jeho vlastním projektem Accept Productions. V programu Incidentu vystoupí s intenzivní performance, která kombinuje punk, elektroniku, metal, industrial a noise. „Donna Haringwey vytváří destruktivní bangery, které mají depresi proměnit v hněv a naději. Kritikou označované za ‚sick tracks bro‘, ‚jiné‘ a ‚něco jako EBM, ale víc punk‘.”

donnaharingwey.bandcamp.com/music

👺 Rafael
Rafael je varšavský skladatel a zpěvák, který stojí za hudebním vydavatelstvím IA. Inspiraci čerpá z žánrů jako post punk, industrial a no-wave, kterou přetváří do vlastního zvuku, odrážejícího různé stránky lidské povahy, někdy násilné, jindy jemné, poetické i drsné. V únoru doprovázel pařížskou skupinu Crush Of Souls na jejich turné v Berlíně, Praze, Varšavě a Vratislavi. Rafael pracuje na svém novém albu, které vyjde začátkem léta 2024. Na pódiu Incidentu se k němu jako živý kytarista připojí umělec a šéf varšavského multidisciplinárního labelu Enjoy Life - Anatol.

ia-label.bandcamp.com
r-a-f-a-e-l.bandcamp.com

👺 Headbanger
Distortion, Overdrive, Fuzz, Boost. Hudební performance inspirována fenoménem headbangingu, ikonickou taneční figurou, blízkou hudebním heavy žánrům a jejich subkulturám. Nová produkce Terénu a uměleckého kolektivu D'epog.

Režie, choreografie: Lucia Repašská
Koncept, dramaturgie: Matyáš Dlab
Vystupují: Zdeněk Polák, Janet Prokešová, Zuzana Smutková, Pasi Mäkelä
Živá hudba: Matyáš Dlab, Pasi Mäkelä
Scénografie: D'epog
Kostýmy: Jan Matýsek
Světelný design: Jonáš Garaj
Zvuk: Jozef Esto Fertaľ, Václav Marián Šesták
Výtvarná spolupráce: Max Lysáček

Umělecký kolektiv D'epog se věnuje intermediální tvorbě, která vychází z praxe performing arts. Dlouhodobě působí bez stálé scény a své projekty realizuje zpravidla v nedivadelních prostorách. Skupina působí od roku 2010 a její domácí scénou je město Brno. Vytváří inscenační projekty, jednorázové performance a specifické umělecké formáty.

depog.com
pasimakela.bandcamp.com/album/koomamaa

Akce se konají za podpory Ministerstva kultury ČR.

Jednotlivé díly:
10/5 – Lord Spikeheart, Headbanger, Agustin Genoud
7/6 – Rafael, Headbanger, Donna Haringwey
27/9 – TBA
29/11 – TBA

Facebook událost

7/6/2024, 19:00
Sibiř, Dukelská třída 50

Vstupenky:
první vlna do 31/5 300,-
druhá vlna od 31/5 400,-
student 200,-

V roce 2024 proběhne Incident jako čtyřdílná série událostí.
10/5, 7/6, 27/9, 29/11

Akce se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.