Terén
Pole performativního umění

INCIDENT: Lord Spikeheart, Agustin Genoud, Headbanger

Pá 10. 5. 2024, 19:00

Radikální performance a koncerty na jednom pódiu. Zahajovací událost hudební série INCIDENT, kterou Terén uvádí v prostorách nezávislého kulturního a komunitního centra Sibiř.

👺 Lord Spikeheart
Lord Spikeheart je alias zpěváka, skladatele a producenta Martina Kanji původem z Nairobi (Keňa). Kanja, proslulý svým nezaměnitelným drsným vokálem, je také frontman skupiny DUMA. Lord Spikeheart vytváří spojení mezi africkými heavy žánry a mezinárodní elektronickou a metalovou scénou. Mezinárodní pozornost si získal díky turné v Evropě a v USA a také díky četným vystoupením na významných festivalech jako Primavera Sound, Roadburn Festival, Roskilde Festival, Sónar, Le Guess Who a další.

Na jaře 2024 vyráží na evropskou tour se svým debutovým albem THE ADEPT (label Haekalu), na kterém spolupracoval s producenty a umělci jako Brodinski, Backxwash, Fatboi Sharif, Safety Trance, Rully Shabara (Senyawa). Energická performance, halucinační průzkum metalu, agresivní beaty, rapování a zpěv v rodných jazycích kikuyu, kiswahili a angličtině.

lnk.bio/Lord_Spikeheart

👺 Agustin Genoud
Agustin Genoud pochází z Argentiny, je performer, hudebník a akademik v oblasti studií lidského hlasu a posthumanismu. Genoud vytváří systémy a designuje procesy, které rozšiřují a transformují lidský hlas. V programu Incidentu vystoupí s produkcí navazující na album LOS ODIOS (label TRRUENO).

Jeho performance a workshopy byly uvedeny v programu Documenta 15 (Kassel), Bauhaus Universität (Weimar), CTM Festival (Berlin), Festival Ruido (Buenos Aires) - Tsonami sound art festival (Valparaíso), Sonandes sound art biennial (La Paz), Terén (Brno), Wavefarm (USA), Studio für Elektroakustische Musik (Weimar), Razzmattazz (Barcelona), Búnker (Torino), International Festival of Experimental Music (Sao Paulo), Metabody Symposium (Santiago de Chile ), Sound Art Center (Buenos Aires), CCK (Buenos Aires), Teatro Colón Experimental Center (Buenos Aires) and Investigaciones del Futuro (San Martín).

Genoud nedávno získal stipendium Music & Sound v rámci programu Berliner Künstler*programm des DAAD 2024.

agustingenoud.cc

👺 Headbanger
Distortion, Overdrive, Fuzz, Boost. Hudební performance inspirována fenoménem headbangingu, ikonickou taneční figurou, blízkou hudebním heavy žánrům a jejich subkulturám. Nová produkce Terénu a uměleckého kolektivu D'epog.

Režie, choreografie: Lucia Repašská
Koncept, dramaturgie: Matyáš Dlab
Vystupují: Zdeněk Polák, Janet Prokešová, Zuzana Smutková, Pasi Mäkelä
Živá hudba: Matyáš Dlab, Pasi Mäkelä
Scénografie: D'epog
Kostýmy: Jan Matýsek
Světelný design, technologie: Jonáš Garaj

Umělecký kolektiv D'epog se věnuje intermediální tvorbě, která vychází z praxe performing arts. Dlouhodobě působí bez stálé scény a své projekty realizuje zpravidla v nedivadelních prostorách. Skupina působí od roku 2010 a její domácí scénou je město Brno. Vytváří inscenační projekty, jednorázové performance a specifické umělecké formáty.

depog.com
pasimakela.bandcamp.com/album/koomamaa

👺👺👺

Facebook událost

10/5/2024, 19:00
Sibiř, Dukelská třída 50

Vstupenky:
první vlna do 31/3 👺 300,-
druhá vlna do 9/5 👺 350,-
třetí vlna od 9/5 👺 400,-

V roce 2024 proběhne Incident jako čtyřdílná série událostí.
7/6 – TBA
27/9 – TBA
29/11 – TBA

Akce se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.