Terén
Pole performativního umění

D'epog: Sakurambo

Út 21. 4. 2020, 19:30

Platforma Terén uvádí hostující soubor D'epog.

“Pokud se někdy zabiju, bude to klasické seppuku, které bude mít vyšší smysl.” Fraška ze starého Japonska o třech dějstvích.

Klasické činoherní monodrama volně inspirováno životem, dílem a heroickou smrtí držitele Nobelovy ceny za literaturu Yukio Mishimy. Sakurambo exponuje tradiční japonské pojetí hrdosti a důstojnosti člověka. Tento exkluzivní monologický exkurz do filozofie smrti pro pouze 16 diváků otevírá otázku vypořádávání se s vlastním selháním, téma fanatismu a pocitu nadřazenosti jedné lidské bytosti nad jinou.

Účinkuje: Radim Brychta
Režie: Lucia Repašská
Scénografie: Matěj Sýkora

D'epog je platforma pro současné performativní umění. Skupina tvůrců působí od roku 2010 na domácí scéně v městě Brně. V rámci dlouhodobé aktivity se věnuje tvorbě pravidelných inscenací, jednorázovým performancím, hraničním uměleckým projektům a vzdělávací činnosti v podobě praktických workshopů a specializovaných dílen. D'epog tvoří kolektiv autorů Lucia Repašská, Matyáš Dlab, Zdeněk Polák, Janet Prokešová, Radim Brychta, Zuzana Smutková a Magdalena Straková. Více na depog.com

20. & 21. 4. 2020 19:30
Sklepní scéna Centra experimentálního divadla
Zelný trh 9