Terén
Pole performativního umění

Diskuze: Role anarchistického hnutí v Běloruském boji za svobodu

Pá 17. 2. 2023, 21:00
Studio CED

Diskuze je navazujícím doprovodným programem k inscenaci Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros Divadla 3+KK, která je autorskou adaptací vězeňského deníku běloruského anarchopartyzána Igora Oliněviče.

Od konce posledních a historicky nejrozsáhlejších protestů proti běloruskému diktátorovi Alexandru Lukašenkovi uplynuly téměř dva roky. Přes brutální násilí páchané státní mocí na protestujících si stále většina běloruské společnosti přeje změnu. Politická opozice ani nevládní sektor však již v Bělorusku prakticky neexistují. Jaké jsou v současném Bělorusku
šance na změnu, jak proměnila zkušenost masivního odporu běloruskou občanskou společnost a jakou roli hraje v boji za svobodu běloruské antiautoritářské, antifašistické a anarchistické hnutí?

Pozvání do diskuze přijali:
Nika – běloruská anarchistická aktivistka žijící v Česku, z důvodu bezpečnosti vystoupí pod pseudonymem
Kryścina Šyjanok – Kancelář demokratických sil Běloruska v ČR
Anarchistická federace – Jan K. (z bezpečnostních důvodů neuvádíme celé jméno)

Moderuje: Lucie Čejková

Výtěžek z představení Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros jde na podporu Anarchistického černého kříže Bělorusko, který zajišťuje právní a další pomoc politickým vězňům a jejich rodinám v Bělorusku

Jedu do Magadanu: Nevěř, neboj se a nepros hrajeme 16 & 17/2/2023 v 19:30 na Sklepní scéně CED. Navazující doprovodný program ve formě diskuze proběhne 17/2 ve 21:00 na Studiu CED (zelný trh 9, 1. patro).