Terén
Pole performativního umění

Dětský program Teréňák

Ne 6. 10. 2019, 14:00

Divadlo, dílny, hudba. Bez věkového omezení.

Tereza Říčanová: O černé paní
Divadelní představení Terezy Říčanové vyrobené z krabice. (Hororové velice, vyrobené z krabice). Příběh nebohé dívky Amálky, která několikrát málem zahyne, za své bezchybné zapírání je pak spravedlivě zachráněna a zůstává úřadující královnou země. Černobílá komická pohádka na motivy Černé paní J. Š. Kubína odhaluje nadčasová lidská trápení, se kterými se pak zatočí v kole a pustí po větru.
Doba představení: 30 minut

Dagmar Urbánková: Mechanický cirkus
Mechanický cirkus - stolní divadlo - vzniklo v norském Bergenu v roce 1997. Hraje se na stole, svítí se baterkou, zpívá se ústy, kouká se z padesáti centimetrů, dýchá se, zapaluje se, otevírá se, cinká se..., odchází se.
Doba představení: 20 minut

Československé klacky: Nejmenší ze Sámů
Za polárním kruhem, kde sídlí zima a chlad, žijí laponci. Mají svá sobí stáda, o které se starají a když už sobi nemají co jíst, vydávají se s nimi pastevci na cestu za potravou. Jednoho dne se na takovou cestu vyráží i nejmenší Sámi. Netuší, co ho čeká, ale bezhlavě se pouští do dobrodružství.
Doba představení: 30 minut

Strýček Samčo
Koncert a poselství dětem. Reinkarnace Strýčka Jedličky do akustické kytary. Slovenský endemický hudebník a performer Samčo, brat dážďoviek.

www.samcobratdazdoviek.bandcamp.com
www.varovec.tumblr.com

Facebook událost

6/10/2019 14:00
HaDivadlo
Poštovská 8d

Akce trvá 240 minut, je možné kdykoliv přijít a odejít. Jednotlivá představení a dílny budou probíhat paralelně a budou se opakovat.