Terén
Pole performativního umění

Čekání na… & Setkání…

Čt 11. 5. 2023, 19:30
Sklepní scéna CED

Nonverbální představení s prvky pantomimy Zoji Mikotové a Tondy Novotného a speciální koncert Zdeňka Kluky, Doroty Barové a Karla Heřmana.

Čekání na…

Člověk celý život na něco čeká, až budu velký, na vánoční dárky, až půjdu do školy, první schůzku, či první výplatu, na, na, na, na, ale jistota je jediná. „Sestřička smrt“ jak říká sv. František. Záleží jenom na nás, jak se s tím vším vypořádáme.

Je to groteska? Je to groteska k popukání. Zvlášť, když nám Daniil Charms řekne „Buď věčnost, a nebo ne-věčnost, skoro věčnost neexistuje.“ A tak zbývá jen „Čekání na …………“

Hrají: Zoja Mikotová a Tonda Novotný

Setkání…

Hudební vystoupení ve složení Zdeněk Kluka (Progres 2, Čankišou), Dorota Barová (Tara Fuki, Vertigo quintet), Karel Heřman (Čankišou, Ukulele Orchestra, Škaredá holka).

BIO umělců:
Antonín Novotný
Herec, mim a loutkoherec. Vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka, obor pantomima, během studia byl na stáži ve studiu Jerzy Grotowského v Polsku. Působil v pantomimické skupině Ladislava Fialky v Divadle Na zábradlí. V roce 1990 nastoupil do loutkového divadla Minor, kde hrál téměř deset let. Nyní je svobodným umělcem a jeho stěžejní činnost je hraní pro děti a sólová pantomima. Pravidelně se účastní i dalších charitativních a sociálních akcí, jako například Múzy dětem. Mimo DAMDAM hraje také v projektu Loutky v nemocnici. Prof.

Zoja Mikotová
Režie, choreografie, kostýmní návrhy, scénáře – to je výčet aktivit, kterými se v činoherních a loutkových divadlech u nás i v zahraničí prezentuje. Zúčastnila se festivalů v Itálii, USA, Rakousku a Francii. Od roku 1992 je vedoucí ateliéru Výchovné dramatiky neslyšících na JAMU Brno. Nadále provozuje aktivní pantomimickou činnost. Pomáhá pořádat letní kurzy pantomimy a workshopy.

Facebook událost

11/5/2023 v 19:30
Sklepní scéna CED