Terén
Pole performativního umění

Brandlmayr & Banausoi / zrušeno

Pá 30. 10. 2020, 20:00
Sklepní scéna CED

Performance se ruší!

Terén uvádí performance rakouského hudebního umělce, perkusisty rakouské postrockové a free impro scény Martina Brandlmayra. Do Brna přijíždí se svým ojedinělým sólem, které původně vzniklo jako rozhlasová kompozice.

Martin Brandlmayr (AT)
Jedna z ústředních postav vídeňské avantgardní scény, perkusista Martin Brandlmayr, je našinci známý především z působení v brilantním triu Radian, které mistrně využívá postrockový žánr ke hře s kontrasty (ano, víme, hodně to zjednodušujeme), případně pak z Trapist, Polweschel, Autistic Daughters nebo Kapital Band 1. Jakožto vyhledáváného spoluhráče najdeme jeho jméno na albech muzikantů, jako jsou Otomo Yoshihide, David Sylvian, Fennesz, John Tilbury nebo Chad Taylor.
Způsob, jakým Martin Brandlmayer doslova staví skladby, může na první dojem možná působit neúměrně komplikovaně, snad až jako přehnané gesto. Přesto je na tom cosi uklidňujícího – od první chvíle je totiž posluchač zároveň ujišťován, že to co před ním vyrůstá, má pevný řád. Hudba pro všechny fanoušky Hry se skleněnými perlami Hermanna Hesseho.
Na pražském koncertu potom Pan Metronom představí živě projekt Vive Les Fantômes, který původně vznikl pro německou rozhlasovou stanici SRW, loni vyšel v americkém vydavateleství Thrill Jockey a autor o něm říká, že je to jeho první úkrok k radioartu.
martinbrandlmayr.com/

Banausoi (CZ/SK)
Samozřejmě to byla jen otázka času, kdy se tihle všudybylové dají dohromady. Trio s tradičním nástrojovým obsazením, ale radostí a energií, jako by stáli na pódiu poprvé – Václav Šafka za bicími, Ondrej Zajac s kytarou a Petr Vrba s dechovými nástroji a elektronikou. Všechny už jste viděli, ale zatím jste je neviděli pohromadě (je jim spolu dobře). Určitě ne v Praze. Free jazzík a improška.
vrrrba.cz
ondrejzajac.com

Facebook událost

30/10/2020 od 20:00
SKlepní scéna Centra experimentálního divadla