Terén
Pole performativního umění

40. výročí TJ Tesla Lesná – prohlídky, diskuze, umělecký zásah

So 7. 10. 2023, 9:00
TJ Tesla, Lesná

Terén zve na architektonickou procházku, diskuzi a výtvarný zásah, které proběhnou v rámci oslav 40 lety od založení TJ Tesla na Lesné.

V sobotu 7/10 oslaví TJ Tesla 40 let od svého založení. Během dne proběhne diskuze s architekty a dvě prohlídky haly se Šárkou Svobodovou, historičkou architektury, kurátorkou a zakládající členkou brněnského spolku 4AM/Fóra pro architekturu a média. Halu prohlédneme zvenčí i zevnitř, seznámíme se s ní v kontextu architektury, historie i významu pro místo.

Na architektonickou prohlídku naváže diskuze s architekty, kteří se přímo podíleli na výstavbě sportovní haly TJ Tesla. Na diskuzi pozvání přijali architekti Viktor a Martin Rudišovi a Tomáš Jurák.

Během oslav bude probíhat také výtvarný zásah autorek projektu Šárky Zahálkové a Elišky Říhové – Stojíme na okraji bazénu. Na místě proběhne průzkum dvou reportérek Lenky a Sáry, které spolu s natáčením štábem zachytí, kdo a co všechno s areálem souvisí a propojí na první pohled vzdálené skupiny jako jsou záchranáři, plavající veřejnost, kulturisté či architekti. Výsledný záznam poslouží jako základ pro podzimní sérii workshopů a závěrečných performancí.

Program:
9:00 architektonická prohlídka s teoretičkou architektury Šárkou Svobodovou
15:00 diskuze s architekty
17:00 architektonická prohlídka se Šárkou Svobodovou
Během dne probíhá výtvarný zásah Stojíme na kraji bazénu.

Paralelně s programem Terénu bude probíhat i oficiální program TJ TESLA BRNO, v rámci kterého vystoupí místní sportovní oddíly karate, moderní gymnastiky a synchronizovaného plavání. Více v události.

Autorky: Eliška Říhová a Šárka Zahálková

Performeři a performerky: Lenka Nahodilová, Matěj Šíma, účastníci a účastnice workshopů Na jeden nádech: Zdeňka Obalilová, Hugo Kuhl, Luisa Habrová, akvabely i "odchovankyně" TJ TESLA – olympionička Alžběta Dufková (Lukášová), účastnice mistrovství světa a Evropy Sabina Langerová, Eliška Skácalová
Zvuková spolupráce: Michal Kindernay, Pavel Boika
Kamera, střih: David Mišťúrik, Aňa Babjárová

Děkujeme TJ TESLA za spolupráci a poskytnutí prostor. A také Vzdělávacímu a kulturnímu centru Broumov, které poskytlo autorkám rezidenci.

Projekt je uskutečňovaný za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Facebook událost

7/10/2023
9:00 architektonická prohlídka
15:00 diskuze s architekty
17:00 architektonická prohlídka

Během celého dne probíhá výtvarný zásah umělkyň Šárky Zahálkové a Elišky Říhové.