Terén
Field for performing arts

Návštěva

Fri 23. 6. 2023, 17:00
Cejpův palác, Hradec Králové

Uvedení v Liberci v rámci Mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel Mateřinka, určeného dětem předškolního věku.

Divadelní inscenace pro děti, jejich rodiče a všechny, kdo rádi chodí na návštěvu. Trochu divná hostitelka bydlí v prostoru se zvířaty, houbami a snovými bytostmi. Vaří barvy z květin, bylin, ovoce nebo koření a ráda maluje. U toho buď mlčí nebo si něco drmolí. Bude ráda, když k ní přijdete na návštěvu podívat se na obrazy, posedět, zažít zázrak ze společného setkání. Kdo chce, může malovat a napít se šťávy.

Návštěva je pokusem ukázat věci zblízka. Zblízka se přiblížit okamžiku, kdy vzniká barva, cítit, jak se vpíjí do papíru, vidět, jak se drží štětec, jak klouže po ploše či jak se vzpírá. Jde o pohled na věci obyčejné a prosté, které však při přiblížení mluví jazykem zázraku. Inscenace vzniká jako rozhovor mezi malířkou a ilustrátorkou Veronikou Vlkovou a loutkářem a scénografem Robertem Smolíkem. Rozhovor na pomezí výstavy a divadla.

Robert Smolík
Výtvarník Robert Smolík, se věnuje především tvorbě loutek, ilustraci & scénografii. Podílel se např. na loutkách pro film Kuky se vrací a za film Čertí brko byl nominován na Českého lva v kategorii filmová scénografie. Spolupracuje s řadou divadel jako Alfred ve dvoře / Motus a souborů, např. Buchty a loutky nebo divadelní skupinou Handa Gote Researchand Development. Smolík bydlí v Jičíně, kde založil společně s Veronikou Svobodovou loutkové divadlo s názvem Škrobotník, Šlundra a Šibrová – Skupina ŠŠŠ. Momentálně působí jako odborný asistent na DAMU na Katedře alternativního a loutkového divadla.

Veronika Vlková
Umělkyně Veronika Vlková se věnuje především ilustraci knih pro děti, které tvoří ve spolupráci s výtvarníkem Janem Šrámkem. Mezi jejich poslední knihy patří oceňované To je metro čéče nebo Apolenka z modrotisku, za kterou dvojice získala cenu ilustátor roku v Czech Grand Design, 2020. Působí v ateliéru Malba 3 na Fakultě výtvarných umění v Brně.

Authors: Veronika Vlková, Robert Smolík

No language barrier
Duration: 60 minut
For children from 4 years of age

The performance takes place in the CED Studio, on the 1st floor of the Centre for Experimental Theatre. There is no elevator.

15/6 v 11:00, 14:00 a 18:00
V rámci festivalu Mateřinka2023 v Liberci.